Robot planetarny to jedno z wielu urządzeń, które mogą okazać się niezwykle przydatne w kuchni. Dostępne na obecnym rynku modele cechują się szeroką gamą zastosowań, przez co korzystanie z nich znacznie ułatwia przyrządzanie różnorodnych potraw.

Niestety, ze względu na ogromną ilość oferowanych przez producentów sprzętów tego typu, wybór odpowiedniego nieraz przysparza wielu problemów. Pomocą może okazać się poniższe zestawienie, w którego skład wchodzą wyłącznie urządzenia cechujące się przede wszystkim funkcjonalnością.

Istotne w tek kwestii są parametry danych modeli, które to przyczyniają się do ich sprawnego działania. W celu przybliżenia tematu robotów planetarnych powstał również osobny materiał – „Robot planetarny – jak wybrać odpowiedni?”.

Czas jednak przejść do konkretów!

Robot planetarny – ranking 2021

Nazwa Moc Przykładowe funkcje Cena
Bosch OptiMUM MUM9B34S27 1400 W Mieszanie, ubijanie, zagniatanie, mielenie, miksowanie. 2 199,00 zł
ETA Gratus Max III 002890061 1200 W Mielenie, miksowanie, ugniatanie, mieszanie, ubijanie. 1 620,00 zł
Bosch MUM5XW20 1000 W Rozdrabnianie, miksowanie, ubijanie, ucieranie, ugniatanie. 1 477,50 zł
Kenwood Prospero + KHC29.W0SI 1000 W Rozdrabnianie, siekanie, miksowanie, ubijanie, mielenie, blendowanie, wyciskanie. 1 514,00 zł

Tabela przedstawia aktualnie najlepsze modele robotów planetarnych, których szczegółowe omówienie znajduje się poniżej.

Bosch OptiMUM MUM9B34S27

Na obrazku znajduje się robot planetarny Tabela przedstawia aktualnie najlepsze modele robotów planetarnych, których szczegółowe omówienie znajduje się poniżej. Bosch OptiMUM MUM9B34S27.

Model ten wyposażono w silnik o mocy 1400 W, który gwarantuje szybkie i dokładne działanie, nawet w przypadku trudnych zadań, takich jak wyrabianie gęstych ciast.

Zastosowany przez producenta system ruchu mieszadeł 3D sprawia, że obracają się one w trzech kierunkach. Takie rozwiązanie zapewnia niezwykle równomierne mieszanie wszystkich produktów znajdujących się w misie.

Warto wspomnieć również o inteligentnym czujniku mieszania, który dostosowuje moc i prędkość działania do rodzaju wyrabianych dań.

W skład zestawu wchodzi, między innymi, duża misa (5,5 l) wykonana ze stali szlachetnej, która cechuje się wysoką funkcjonalnością w przypadku konieczności przetworzenia większej ilości składników.

Do dyspozycji użytkownika dostępny jest także zestaw wymiennych końcówek, służących do zagniatania, mieszania, czy też ubijania różnego rodzaju produktów.

Kolejnym istotnym elementem jest blender kielichowy ThermoSafe, który sprawdzi się w przypadku chęci rozkruszenia lodu, rozdrobnienia mrożonych owoców, czy też przygotowania smoothie lub zupy. Należy dodać, że jego innowacyjna konstrukcja w znacznym stopniu redukuje generowany hałas.

Przydatna może okazać się również maszynka do mielenia. Pozwoli ona na przetworzenie mięs, ryb, serów, a nawet owoców i warzyw.

Montaż każdego z wymienionych akcesoriów jest niezwykle łatwy i szybki. Sprzęt wyposażono także w funkcję rozpoznawania podłączonych elementów, która następnie dobiera optymalną dla każdego z nich prędkość.

Ponadto producent oferuje również szeroką gamę dodatkowych akcesoriów, możliwych do kupienia między innymi na oficjalnej stronie.

Co więcej, korzystanie z urządzenia jest niezwykle bezpieczne, o czym świadczą liczne funkcje, takie jak mechanizm blokady misy, zatrzask pokrywy na akcesoriach czy też osłona na nieużywane elementy napędowe.

Robot planetarny ETA Gratus Max III 002890061

Na obrazku przedstawiono Robot planetarny ETA Gratus Max III 002890061 w kolorze białym.

Sprzęt wyposażono w silnik o mocy 1200 W, który gwarantuje sprawną pracę na dowolnych składnikach.

Regulacja prędkości jest niezwykle płynna – odbywa się bowiem za pomocą pokrętła. Do dyspozycji użytkownika dostępna jest także funkcja PULSE, która wydobywa z urządzenia maksymalną możliwą prędkość, która nieraz staje się niezbędna.

Korzystanie z przedstawionego modelu jest intuicyjne i komfortowe. Posiada on bezpiecznik termiczny, który włącza się gdy silnik staje się przeciążony, jednocześnie chroniąc go przed uszkodzeniem.

Z łatwością zauważyć można, że urządzenie to jest niezwykle wielofunkcyjne, przez co może okazać się nieocenioną pomocą w każdej kuchni. Nie można jednak zapomnieć o tym, co producent zdecydował się dołączyć do kompletu.

W zestawie znajduje się bowiem niezwykle szeroka gama akcesoriów, do których należą między innymi:

  • Misa ze stali nierdzewnej o pojemności 5,5 l,
  • Przezroczysta pokrywa,
  • Szklany mikser o pojemności 1,4 l,
  • Hak do ugniatania ciasta,
  • Trzepaczka,
  • Mieszadło,
  • Elastyczna trzepaczka do śmietany,
  • Maszynka do mielenia mięsa.

Bosch MUM5 MUM5XW20

Na zdjęciu znajduje się model Bosch MUM5 MUM5XW20.

Zdecydowanie jest to model, który w swoim wnętrzu kryje dużo niezwykle innowacyjnych funkcji. Zaliczyć do nich należy możliwość bezpośredniego ważenia składników zarówno w misie, jak i blenderze kielichowym, który znajduje się w zestawie.

Czytelny wyświetlacz oraz Timer sprawiają, że praca z urządzeniem jest łatwa, przyjemna i niewymagająca bieżącego zaangażowania.

Sprzęt posiada silnik o mocy 1000 W, który poradzi sobie z większością postawionych mu wymagań, gwarantując sprawne i płynne działanie.

Funkcja EasyArm Lift stworzona została w celu zapewnienia zwiększonej wygody użytkowania. Po naciśnięciu jednego przycisku, wspomaga ona podnoszenie ramienia, co przyczynia się do szybkiej wymiany znajdujących się w zestawie akcesoriów.

Jeśli chodzi o wspomniane akcesoria – należą do nich między innymi końcówki do zagniatania, mieszania oraz ubijania. Przydatnym może okazać się także rozdrabniacz do owoców i warzyw, wyposażony w cztery tarcze, różniące się od siebie przeznaczeniem.

Misa wykonana została ze stali szlachetnej, a jej całkowita pojemność wynosi 3,9 l.

Użytkownik ma również do dyspozycji funkcjonalny pokrowiec na akcesoria, który umożliwia łatwe ich przechowywanie oraz przenoszenie. Takim sposobem uniknąć można przypadkowego ich zgubienia, co może zdarzyć się w najmniej oczekiwanym momencie.

Robot planetarny Kenwood Prospero + KHC29.W0SI

Na obrazku znajduje się produkt Zdecydowanie jest to model, który w swoim wnętrzu kryje dużo niezwykle innowacyjnych funkcji. Zaliczyć do nich należy możliwość bezpośredniego ważenia składników zarówno w misie, jak i blenderze kielichowym, który znajduje się w zestawie. Czytelny wyświetlacz oraz Timer sprawiają, że praca z urządzeniem jest łatwa, przyjemna i niewymagająca bieżącego zaangażowania. Sprzęt posiada silnik o mocy 1000 W, który poradzi sobie z większością postawionych mu wymagań, gwarantując sprawne i płynne działanie. Funkcja EasyArm Lift stworzona została w celu zapewnienia zwiększonej wygody użytkowania. Po naciśnięciu jednego przycisku, wspomaga ona podnoszenie ramienia, co przyczynia się do szybkiej wymiany znajdujących się w zestawie akcesoriów. Jeśli chodzi o wspomniane akcesoria – należą do nich między innymi końcówki do zagniatania, mieszania oraz ubijania. Przydatnym może okazać się także rozdrabniacz do owoców i warzyw, wyposażony w cztery tarcze, różniące się od siebie przeznaczeniem. Misa wykonana została ze stali szlachetnej, a jej całkowita pojemność wynosi 3,9 l. Użytkownik ma również do dyspozycji funkcjonalny pokrowiec na akcesoria, który umożliwia łatwe ich przechowywanie oraz przenoszenie. Takim sposobem uniknąć można przypadkowego ich zgubienia, co może zdarzyć się w najmniej oczekiwanym momencie. Kenwood Prospero + KHC29.W0SI wraz z akcesoriami.

Model ten posiada silnik o mocy 1000 W, dzięki czemu jego praca jest szybka i sprawna. Planetarny ruch mieszadeł gwarantuje natomiast dużą precyzję w przygotowywaniu potraw.

Ponadto do dyspozycji użytkownika dostępna jest 6-stopniowa regulacja prędkości, co pozwala na dobranie jej odpowiednio do potrzeb.

W zestawie znajdują się 3 mieszadła, w których skład wchodzi: mieszadło typu K, trzepaczka oraz hak do ciasta. Z ich pomocą stworzenie różnego rodzaju ciast, farszów czy sosów nie będzie najmniejszym problemem.

Co więcej, możliwe jest również korzystanie z elementów takich jak szklany blender o pojemności 1,2 l czy malakser o pojemności 1,4 l wraz z trzema wymiennymi tarczami. Dostępna jest także maszynka do mielenia, wyciskarka do cytrusów, a nawet sokowirówka czy uniwersalny młynek. Przydatna może okazać się również osłonka przeciw chlapaniu, która idealnie przylega zarówno do misy, jak i ramienia robota. Tym samym zapobiega ona tworzeniu niepotrzebnego bałaganu w miejscu pracy, co dla wielu osób będzie ogromnym plusem.

Zdecydowanie jest to więc sprzęt, który doskonale sprawdzi się podczas przygotowywania szerokiej gamy potraw.