• Ostatnia modyfikacja artykułu:9 miesięcy temu

Podobno kuchnia nigdy nie jest wystarczająco duża. A jednak ci, którzy dysponują większą przestrzenią mogą pozwolić sobie na wyjątkowe rozwiązania. Jednym z nich są właśnie duże płyty indukcyjne.

Pośród największych modeli możemy wybrać płytę o szerokości 70-80 cm albo największą na rynku – liczącą ponad 90 cm szerokości. Trzeba przyznać, że wybór urządzeń o takich wymiarach jest dość mocno uszczuplony, ale nie oznacza to, że nie da się wybrać ciekawego modelu.

Co powinna mieć dobra płyta indukcyjna 90 cm? Sprawdzamy i przedstawiamy najlepsze modele w rankingu.

Płyta indukcyjna 90 cm – Ranking 2024

Model Szerokość Dodatkowe funkcje Cena Gdzie kupić?
Amica PI 8600TF 87 cm Bridge 2941 zł
AEG IKE96654FB 91 cm Multiple Bridge, Hob2Hood 4995 zł
Siemens iQ700 EX975LVV1E 91,2 cm powerMove Plus, roasting zone 6190 zł
Bosch PerfectFry PXV975DC1E 91,6 cm MoveMode Plus, PerfectFry 4889 zł
Miele KM 7684 FL 91,6 cm Con@ctivity 12539 zł

Amica PI 8600TF

Marka Amica zazwyczaj jest zazwyczaj jedną z tych opcji, które najbardziej konkurują ceną. Jednocześnie w wielu segmentach produktów oferuje przy tym doskonałą funkcjonalność. W przypadku PI8600TF jest podobnie.

Użytkownik ma do dyspozycji funkcję Bridge, czyli dowolnego łączenia pól, a także trzy specjalnie opracowane programy gotowania. 42 ⁰C to temperatura idealna do topienia masła czy czekolady, w 70 ⁰C podgrzewa się zupę i sosy, z kolei w 94 ⁰C gotuje się makaron lub ryż.

Timer automatycznie wyłącza pole grzewcze po upłynięciu wyznaczonego. Jest też oczywiście Pauza, funkcja szybkiego nagrzewania i blokada przeciw dzieciom. Innymi słowy, Amica PI 8600TF to naprawdę dobra płyta indukcyjna 90 cm dostępna w niezawyżonej cenie.

AEG IKE96654FB

AEG IKE96654FB, jak każda dobra płyta indukcyjna 90 cm, posiada funkcję Multiple Bridge, która pozwala łatwo połączyć dwa pola grzejne i cieszyć się wygodą większej powierzchni do gotowania. Synchronizacja ustawień temperatury i czasu odbywa się wtedy automatycznie.

Pola grzejne oczywiście same dostosowują się do rozmiarów naczyń, do dyspozycji jest też funkcja wzmocnienia mocy. Co więcej, najbardziej technologiczni użytkownicy ucieszą się z funkcji Hob2Hood, która pozwala synchronizować pracę płyty z okapem, zależnie od wybranej mocy gotowania.

Panel sterowania też nie mógł być prostszy. Każde z pól ma własny suwakowy element sterujący LED, wskazujący jednocześnie, na którym polu jest obecnie umieszczone naczynie.

Siemens iQ700 EX975LVV1E

Siemens iQ700 EX975LVV1E jest jednym z najdroższych modeli w naszym zestawieniu najlepszych płyt indukcyjnych 90 cm. Jednocześnie ma sporo do zaoferowania.

Przede wszystkim prezentuje wysoką jakość wykonania oraz gwarantuje cichą pracę. Ma także wbudowane nowoczesne sterowanie dual lightSlider z ideogramem, a także pole smażenia roasting zone, które rozpoznaje patelnię i samodzielnie rozszerza pole grzewcze.

Bardzo przydatna jest też funkcja powerMove Plus, która umożliwia korzystanie z trzech różnych etapów grzania bez ręcznego przełączania temperatury. W przedniej części płyty skorzystamy z najwyższej temperatury, a kolejne, chłodniejsze strefy aktywujemy po prostu przesuwając na nie naczynie.

Siemens iQ700 EX975LVV1E cieszy się opinią bezawaryjnego urządzenia. Jeśli jednak doświadczysz jakichkolwiek problemów z płytą, zamiast wyciągać ją z blatu możesz zdiagnozować problem zdalnie, dzięki Home Connect.

Bosch PerfectFry PXV975DC1E

Bosch PerfectFry PXV975DC1E to też model droższy, za to cieszący się opinią bezwaryjnego i oferującego wysoką kulturę pracy. To jednocześnie rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie ozdobne listwy – stalowe wykończenie zostało dodane po obu stronach czarnego ceramicznego szkła.

5 indukcyjnych stref grzewczych dzieli się na trzy pola o mocy 2.2/3.7 kW oraz dwa o mocy 3.3/3.7 kW. Sterowanie sensorowe Direct Select Premium oferuje łącznie 17 poziomów mocy i funkcję PowerBoost.

Wyjątkowo funkcjonalnym dodatkiem jest sensor smażenia PerfectFry z pięcioma temperaturami smażenia, a prócz niego mamy do dyspozycji również timer dla każdego z pól, funkcję ReStart oraz QuickStart.

MoveMode Plus umożliwia z kolei programowanie poziomów mocy dla trzech sąsiednich stref grzania, by móc aktywować je wyłącznie poprzez przesunięcie garnka. Warto jednak zauważyć, że brakuje jako takiej opcji łatwego łączenia pól grzewczych.

Miele KM 7684 FL

Miele KM 7684 FL to zdecydowanie najdroższy model w rankingu. W opini wielu konsumentów produkty tej marki są stanowczo za drogie. Fani producenta odpowiadają na to jednak, że są to urządzenia długowieczne, bezawaryjne i posiadające sprawdzone rozwiązania technologiczne. Trochę jak Bosch, ale jeszcze wyższa półka pod względem jakości wykonania.

Model KM 7684 FL nie oferuje stricte funkcji łączenia pól grzejnych, ale automatycznie rozpoznaje naczynie i aktywuje elementy obsługowe. Jest też funkcja Con@ctivity, dzięki której wyciąg i płyta automatycznie współpracują. Nie brakuje też opcji Stop&Go i Timera, a Booster podwyższa moc do 7,3 kW.

Innymi słowy, to dobra płyta indukcyjna 90 cm, a nawet jedna z lepszych. Ale czy warta swojej ceny skoro porządny model z podobnymi udogodnieniami można kupić za połowę tej ceny? Na to pytanie każdy fan i nie-fan marki z pewnością odpowie sobie sam.

Bosch PerfectFry PXV975DC1E

Dobra płyta indukcyjna 90 cm – jaką wybrać?

Dobra płyta indukcyjna 90 cm będzie miała przede wszystkim wbudowaną funkcję łączenia pól grzejnych. Posiadają ją nawet tańsze modele, takie jak Amica PI 8600TF.

Droższe modele mogą oferować więcej dodatkowych funkcji, takich jak na przykład: synchronizacja pracy płyty z pracą okapu, sensor smażenia, funkcja restartu czy tworzenia stref grzania o różnych temperaturach, jak w płycie Siemens iQ700 EX975LVV1E.

Warto też przemyśleć jaki rodzaj panelu sterowania najbardziej nas interesuje. Choć zazwyczaj mamy do czynienia z jednym manipulatorem +/- dla każdego z pól, płyty Electrolux czy AEG potrafią oferować element sterowania dla każdego z pól osobno, jak ma to miejsce w świetnym modelu AEG IKE96654FB.

Jak widzisz, choć płyty indukcyjne 90 cm w dalszym ciągu stanowią rzadkość na naszym rynku, da się wybrać model nie za drogi, a jednak sensowny – jakościowy i funkcjonalny. Jeżeli jednak preferujesz mieć większy wybór, sprawdź płyty indukcyjne 70-80 cm.

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.

#materiałreklamowy

Oceń ten post