• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 miesiąc temu

Głośnik bezprzewodowy świetnie sprawdzi się zarówno w domu, jak i w przypadku różnego rodzaju wyjść czy też podróży. Warto więc postawić na urządzenie, które posłuży przez długi czas, zapewniając tym samym doskonałą jakość dźwięku.

W poprzednim materiale znalazły się wszystkie niezbędne informacje, mające na celu ułatwić wybór odpowiedniego do danych potrzeb modelu. Ten artykuł natomiast wyłania najlepsze głośniki Bluetooth dostępne na rynku w 2022 roku.

Na obrazku znajduje się głośnik bezprzewodowy JBL CHARGE 4 w kolorze szarym.

JBL CHARGE 4

Sprzęt ten posłuży nie tylko do odtwarzania ulubionej muzyki, ale również do naładowania smartfona czy tabletu w kryzysowym momencie.

Co więcej, wbudowany akumulator litowo-jonowy o pojemności 7500 mAh zapewnia nawet 20 godzin pracy, co zdecydowanie jest dobrym wynikiem.

Głośnik posiada certyfikat wodoszczelności IPX7, dzięki czemu nawet zanurzenie go w wodzie nie spowoduje jakichkolwiek uszkodzeń.

Urządzenie wyposażono również w funkcję JBL Connect +, gwarantującą możliwość sparowania modelu z innymi głośnikami JBL. Takie połączenie daje jeszcze lepszą jakość dźwięku.

Maksymalny poziom głośności wynosi nieco ponad 100 dB

Ponadto, produkt ten posiada opatentowany przetwornik i dwa radiatory basowe JBL, które wzmacniają dźwięk z głębokim basem.

Urządzenie charakteryzuje wytrzymała konstrukcja oraz duży zasięg łączności (ok. 80 metrów), co czyni go idealnym do wyjść plenerowych.

Cena: 509,33 zł

Na zdjęciu znajduje się Głośnik bezprzewodowy JBL Flip 5 w kolorze szarym.

Głośnik bezprzewodowy JBL Flip 5

Model ten gwarantuje nawet 12 godzin odtwarzania dźwięków bez konieczności podłączenia do zasilania. Długość jego pracy zależy od głośności – może ona wynosić nawet około 100 dB.

Sprzęt posiada stosunkowo duży zasięg łączności, ponieważ wynosi on nawet 50 metrów.

Tak jak pozostałe modele marki JBL, Flip 5 charakteryzuje się dużą wytrzymałością oraz wodoszczelnością. Tak więc, doskonale sprawdzi się przy deszczowej pogodzie, a nawet w wodzie (maksymalna głębokość zanurzenia wynosi 1 m).

Minusem może okazać się natomiast brak funkcji JBL Connect. Zamiast niej, urządzenie wyposażono w funkcję PartyBoost, która umożliwia sparowanie dwóch lub więcej głośników, które razem dają efekt stereo.

Dla fanów różnorodności przydatnym może okazać się fakt, że model ten występuje w 6 kolorach.

Cena: 419,00 zł

Obrazek prezentuje model Creative Muvo Play w kolorze czarnym.

Creative Muvo Play

Dzięki podwójnym mikromembranom i podwójnym membranom basowym MUVO Play brzmi jak znacznie większy głośnik. Nie jest to jednak jego jedyna zaleta.

Urządzenie ze względu na jego kompaktowe rozmiary oraz niezwykle małą wagę, doskonale sprawdzi się w każdym miejscu i czasie.

Sprzęt działa z odległości około 40 metrów, a maksymalny poziom oferowanej głośności to prawie 100 dB.

Model posiada funkcję Bluetooth w wersji 5.0, która umożliwia sparowanie go z dowolnym smarfonem czy też tabletem.

Warto dodać, że produkt ten jest wodoszczelny (IPX7), przez co nawet zanurzenie go w wodzie (maksymalnie 1m) nie spowoduje chociażby minimalnych uszkodzeń.

Muvo Play gwarantuje do 10 godzin bezprzewodowej pracy bez konieczności podłączenia do zasilania.

Możliwe jest również sparowanie dwóch głośników, co zadowoli miłośników dźwięków w stereo.

Cena: 159,90 zł

Na zdjęciu znajduje sie Głośnik bezprzewodowy LG XBOOM Go PL2 w kolorze granatowym.

Głośnik bezprzewodowy LG XBOOM Go PL2

Model ten stworzono w prostym i nieskomplikowanym stylu tak, aby sprawdził się u każdego użytkownika.

Sprzęt gwarantuje nawet 10 godzin pracy bez konieczności ponownego ładowania. Co więcej, korzysta on z technologii Meridian, która zapewnia czysty i przejrzysty dźwięk najwyższej klasy.

Urządzenie jest wodoodporne (IPX5), dzięki czemu jego przypadkowe zalanie czy też użytkowanie w deszczu nie powinno być problemem.

Do dyspozycji dostępna jest funkcja Sound Boost, która wzmacnia moc dźwięku i rozszerza jego pole.

Możliwe jest sparowanie dwóch jednakowych głośników, dając tym samym jeszcze większą moc dźwięku w stereo.

Ciekawym rozwiązaniem i zdecydowanym udogodnieniem jest w tym przypadku możliwość sterowania ulubioną muzyką za pomocą głosu. W tym celu wystarczy przytrzymać przycisk odtwarzania przez 2 sekundy. Sprawi to, że uruchomiony zostanie Asystent Google lub Siri – w zależności od systemu operacyjnego smartfona.

Co więcej, głośnik może pełnić również funkcję powerbanka. Doskonale sprawdzi się więc w podróży czy plenerze. Przydatna może okazać się również funkcja odbierania połączeń i prowadzenia rozmów.

Użytkownicy smartfonów z systemem Android ucieszą się z faktu, że w sklepie Google Play dostępna jest dedykowana urządzeniu aplikacja, umożliwiająca sterowanie nim.

Cena: 199,00 zł

Zdjęcie przedstawia model JBL GO 2 w kolorze szarym.

JBL GO 2

Model ten, dzięki swoim niewielkim rozmiarom i bardzo niskiej wadze (184 g), jest niezwykle poręczny i łatwy do przenoszenia – zmieści się nawet w kieszeni! Liczyć trzeba się jednak z faktem, że mniejsze wymiary wiążą się ze słabszymi parametrami.

Czas pracy sprzętu wynosi maksymalnie 5 godzin, co dla wielu użytkowników może okazać się niewystarczające.

Odległość, z której możliwe jest odtwarzanie dźwięków to około 25 metrów. Transmisja odbywa się za pomocą funkcji Bluetooth w wersji 4.1. Do dyspozycji użytkownika dostępne jest również złącze Jack 3,5 mm.

Tak jak inne zawarte w rankingu modele marki JBL – GO 2 również cechuje się dużą wytrzymałością na uszkodzenia oraz wodoodpornością.

Co więcej, sprzęt ten umożliwia prowadzenie rozmów. Odbywa się to przy pomocy wbudowanego zestawu głośnomówiącego, który redukuje szumy dobiegające z otoczenia i zapewnia optymalną jakość połączenia.

Cena: 99,00 zł

Podsumowanie

Ranking ten zawiera modele, na które warto zwrócić szczególną uwagę. Różne półki cenowe oraz wiele funkcji omawianych głośników mają na celu ułatwienie wyboru oraz pokazanie tych parametrów, które w przypadku powyższych urządzeń odgrywają niezwykle ważną rolę.

Dobrze dobrany głośnik bezprzewodowy może stać się towarzyszem wszelkich wyjść, przejażdżek czy tez spacerów. Co więcej, umili on również czas spędzany w domu – dobra jakość dźwięku przyczynia się bowiem do większej satysfakcji z słuchanej muzyki, podcastów czy audiobooków.

Sprawdź również:

Fajne gadżety – do domu, do pokoju i na prezent

Smartband – jaki wybrać? Przykładowe modele

#materiałreklamowy

Oceń ten post