• Ostatnia modyfikacja artykułu:7 godzin temu

Netflix zmienia zasady logowania. Już wkrótce będziemy musieli korzystać z dwuetapowego uwierzytelniania.

Netflix planuje zmienić sposób, w jaki użytkownicy logują się do swoich kont. Od 7 lipca 2026 roku platforma ma wymagać korzystania z dwuskładnikowego uwierzytelniania (2FA), a jedna z dotychczasowych metod potwierdzania tożsamości zostanie wycofana. Chodzi o kody wysyłane za pomocą wiadomości SMS, które przez lata były jednym z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania kont.

Nowe zasady mają zwiększyć ochronę użytkowników przed przejęciami kont i nieautoryzowanym dostępem. Netflix stawia na bardziej zaawansowane metody weryfikacji, ponieważ tradycyjne SMS-y są obecnie uznawane za mniej bezpieczne. Między innymi ze względu na możliwość przejęcia numeru telefonu przez oszustów.

Sprawdź też: Najlepsze telewizory 55 cali – Ranking

Dodatkowa weryfikacja nie będzie prawdopodobnie wymagana przy każdym logowaniu. System ma uruchamiać ją przede wszystkim w sytuacjach uznanych za potencjalnie ryzykowne – na przykład podczas próby dostępu z nowego urządzenia albo w przypadku nietypowej aktywności na koncie. Po usunięciu obsługi kodów SMS użytkownicy będą musieli korzystać z innych dostępnych metod uwierzytelniania dwuskładnikowego wskazanych przez platformę.

Będzie można skorzystać z trzech innych rozwiązań. Są to: aplikacja z odświeżającymi się kodami (np. Google Authenticator), passkey (dostępny na smartfonie z Androidem oraz iOS) albo fizyczny klucz sprzętowy.

Firma przewidziała również rozwiązanie awaryjne dla osób, które utracą dostęp do podstawowej metody uwierzytelniania. W takiej sytuacji użytkownik będzie mógł otrzymać jednorazowy kod przesłany na adres e-mail. A to powinno umożliwić szybkie odzyskanie dostępu bez konieczności kontaktowania się z pomocą techniczną.

Zobacz też:
Netflix nie interesuje się już kinem, to przeszłość.
Disney+ pogorszył jakość europejskim użytkownikom
Netflix usunął uwielbianą przez użytkowników funkcję.

Oceń ten post