• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 tygodnie temu

Keydrop został oficjalnie zablokowany przez Ministerstwo Finansów. Chciałoby się zapytać, dlaczego dopiero teraz.

W Polsce nie można od tak założyć własnego kasyna. Gry hazardowe podlegają pod bardzo mocne regulacje i państwo ma na nie niemalże monopol. Oczywiście nie przeszkadza to kreatywnym biznesmenom na obchodzenie prawa. Powstały strony oferujące możliwość obstawiania pieniędzy na wahania kursów kryptowalut czy używające wirtualnych przedmiotów zamiast pieniędzy. Tak właśnie działała popularna strona Keydrop.

Zasady były bardzo proste to po prostu ruletka, w której obstawialiśmy nie pieniądze a skórki do gry Counter Strike: Global Offensive, czy też CS2. Oczywiście, skórki mają realną wartość, więc był to po prostu zwykły hazard przebrany za grę. W dodatku dostępny dla nieletnich i reklamowany przez setki popularnych streamerów. Powiedzieć, że był to biznes nieetyczny to jakby nic nie powiedzieć.

Sprawdź: Jak zastrzec PESEL? – wszystko co musisz wiedzieć

Tymczasem, wszystkie strony Keydrop są już niedostępne. Wszyscy operatorzy dostarczający internet mają obowiązek blokować do nich dostęp. Wszystko dlatego, że Ministerstwo Finansów wpisało je na listę domen służących do oferowania gier hazardowych niezgodnie z ustawą. I ciężko powiedzieć, żeby było inaczej. Keydrop był kasynem w przebraniu reklamowanym dzieciom.

I co teraz? Cóż, wielu streamerów będzie musiało znaleźć sobie uczciwsze źródło dochodów, bo nie otrzymają już pieniędzy za reklamowanie Keydropa swoim nieletnim widzom. Nieco niepokojący jest oczywiście fakt, że Ministerstwo Finansów może zablokować dowolną stronę w internecie, ale jak na razie faktycznie chodziło o hazard.

Zobacz też:
CS:GO – padł kolejny rekord najdroższego skina. Kwota szokuje!
UOKiK bierze się za fałszywe recenzje w internecie
Kryptowaluty były nielegalnie wydobywane w Naczelnym Sądzie Administracyjnym!

Oceń ten post