• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 miesiące temu

O tym, że termowentylator Activejet Selected 3D jest urządzeniem całorocznym i wielofunkcyjnym, które sprawdzi się w praktycznie każdym domu, pisaliśmy w oddzielnej recenzji. Dziś chcielibyśmy przybliżyć Wam, w jaki sposób to niepozorne urządzenie może okazać się pomocne w codziennym życiu rodziców małych dzieci.

Dogrzej łazienkę podczas kąpieli dziecka

Prócz tego, że termowentylator Activejet Selected 3D potrafi stworzyć w pomieszczeniu idealne warunki temperaturowe letnią, gorącą porą, doskonale sprawdzi się także w zimie. Dzieci co do zasady nie lubią kąpieli, a w wielu przypadkach pośrednią tego przyczyną jest dyskomfort wynikający z dużych różnic temperatur. Takie nagłe zmiany nie służą także nie rozwiniętemu w pełni systemowi immunologicznemu malucha.

Dlatego posiadając termowentylator z funkcją grzania, warto wykorzystywać go do ogrzewania łazienki podczas kąpieli dziecka. Dzięki temu, że model od Activejet ma najbardziej wydajny na rynku element grzejny, czyli ceramiczne grzałki PTC, ogrzewa powietrze szybko, jednocześnie pokrywając sporą przestrzeń. Dwa tryby grzania pozwalają dobrać intensywność nagrzewania, zależnie od wielkości pomieszczenia i oczekiwań.

Co więcej, jednostajne dźwięki termowentylatora mogą sprzyjać obniżeniu stresu u dziecka podczas kąpieli. Świeże badania dowodzą bowiem, że tzw. biały szum może nawet obniżać odczucie bólu podczas pobierania krwi u niemowląt.

Stwórz tzw. biały szum, który pomoże dziecku zasnąć

Tworzenie tzw. białego szumu to sprawdzony i często stosowany sposób na to, by pomóc zasnąć dzieciom, które mają na co dzień problemy z zasypianiem. Bywa, że jednostajne dźwięki o jednolitym natężeniu pomagają także w uspakajaniu niemowląt.

Posiadając wielofunkcyjne urządzenie, jakim jest Activejet Selected 3D, możesz zatem skorzystać z jeszcze jednej jego dodatkowej, ponadprogramowej funkcji. Zamiast kupować zabawki czy aplikacje wytwarzające białe szumy, możesz włączyć funkcję wentylatora, który wytwarza jednostajne dźwięki o niedużej głośności, do których bardzo łatwo się przyzwyczaić.

Ważne jednak, by źródło dźwięków, czyli w tym wypadku termowentylator, umieścić w dużej odległości od dziecięcego łóżeczka. Zaleca się, by było to co najmniej 2 metry. Mały kanał słuchowy odbiera sygnały dźwiękowe w mocniejszy sposób, dlatego zbyt bliska odległość urządzenia mogłaby mieć negatywny wpływ na pracę mózgu dziecka, mogłaby też zaburzać jego sen, a nawet zwiększać ryzyko uszkodzenia słuchu.

Nie budź dziecka, skorzystaj z pilota

Każdy rodzic, czy to osoba nowa w swojej roli czy też zaprawiona doświadczeniem, zna ten moment, gdy maluch wreszcie zaśnie i chciałoby się, żeby ta chwila trwała wiecznie. Jednocześnie mamy świadomość, że każdy nawet najmniejszy ruch może natychmiast zakończyć błogą chwilę wytchnienia.

Możliwość zdalnego sterowania przy użyciu pilota sprawia, że wcale nie musisz kończyć takiej chwili. Możesz wyłączyć termowentylator albo zmienić jego ustawienia bez ryzykownych ruchów. Wystarczy, że masz go w pobliżu.

Solidna konstrukcja pozbawiona niebezpiecznych elementów

Termowentylator Activejet Selected 3D ma jeszcze jedną ważna zaletę, która ucieszy rodziców nieco większych dzieci, będących na etapie niepowtrzymanej ciekawości, wiodącej ich do nieprzewidywalnych zachowań. W przeciwieństwie do klasycznych wentylatorów stojących, ten termowentylator ma znacznie bezpieczniejszą konstrukcję.

Zewnętrzny panel z drobną kratką uniemożliwia bowiem włożenie do wnętrza drobnych dziecięcych palców czy nawet podłużnych przedmiotów, które mogłyby roztrzaskać się w powietrzu, tuż przy znajdującym się obok maluchu.

Najtańszy w swojej kategorii

Na koniec warto podkreślić, że jeśli zestawimy ze sobą wszystkie modele na rynku, które posiadają specyfikacje i funkcje oferowane przez Activejet Selected 3D, ten termowentylator wypada zdecydowanie najkorzystniej cenowo. Tylko w tym przypadku w niskiej cenie otrzymujesz wydajne urządzenie grzejące i chłodzące, regulowane w pionie, dysponujące funkcją oscylacji i timerem.

Sprawdź już dziś jak termowentylator Activejet Selected 3D jest w stanie pomóc w Twoim życiu.

#autopromocja

Oceń ten post