• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 miesiące temu

Zeszłoroczne upały mocno dały się we znaki wszystkim tym z nas, którzy nie mieli zamontowanych klimatyzacji. Najłatwiejszym rozwiązaniem problemu okazały się oczywiście wentylatory. Jednak ze względu na fakt, że wzrost temperatury był nagły i nieprzewidywalny w wielu sklepach tego typu sprzętu zwyczajnie zabrakło. Trudne do znalezienia egzemplarze miały z kolei szalenie wysokie ceny. W tym roku polecamy zatem przezorność i zachęcamy, by wcześniej zaopatrzyć się na wypadek nieprzewidywalnych zjawisk pogodowych tego typu.

Wentylator pokojowy – jaki wybrać?

Tworząc ranking wentylatorów pokojowych za podstawowe wytyczne przyjęliśmy cichą pracę oraz jak najlepszą efektywność. Cena urządzenia zeszła na dalszy plan przez wzgląd na fakt, że wentylator posłuży nam przez długie lata. Kierowaliśmy się zasadą, że lepiej jest wydać więcej i mieć pewność, że wybieramy urządzenie, które nie zakłóca naszego codziennego spokoju. Im tańsze urządzenie, tym niższa efektywność i głośniejsza praca, a dodatkowo większe ryzyko awarii.

Zdajemy sobie jednak sprawę, że nikt nie lubi płacić za dużo. Dlatego nasz ranking wentylatorów pozwoli Ci wybrać mądrze i bez przepłacania. Jeżeli stosunek ceny do jakości jest dla Ciebie jednym z najważniejszych parametrów, sprawdź również nasz ranking wentylatorów kolumnowych.

Na obrazku znajduje się Wentylator kolumnowy Activejet Selected WKS-120BPJ w kolorze białym.

Activejet Selected WKS-120BPJ

Najcichszy wentylator pokojowy – Ranking 2022

Założeniem naszego rankingu wentylatorów pokojowych jest wybranie najbardziej wydajnego wśród najcichszych urządzeń dostępnych na rynku. Pod uwagę wzięliśmy także takie warunki jak łatwość obsługi urządzenia oraz bezawaryjność. Wszystkie urządzenia zawarte w rankingu to wentylatory stojące – tradycyjne oraz kolumnowe.

Zastanawiasz się czy lepszy będzie wentylator kolumnowy czy zwykły? Wystarczy, że określisz w jakim miejscu będzie stało urządzenie. Wentylator kolumnowy zapewnia delikatniejsze i bardziej naturalne podmuchy chłodnego powietrza. Dzięki temu nawet jeśli będzie stał blisko miejsca pracy lub odpoczynku, jego praca nie będzie dokuczliwa.  Z kolei wentylator klasyczny będzie oferował większą wydajność, dzięki czemu lepiej sprawdzi się na większych powierzchniach.

Nazwa Rodzaj wentylatora Cena Moc Poziom hałasu Gdzie kupić?
Activejet Selected WKS-120CPJ kolumnowy 369,00 zł 60 W 52 dB
Blaupunkt ASF701 klasyczny 249,00 zł 55 W 40 db
Rowenta VU4410 klasyczny 249,00 zł 55 W 54 dB
Woozoo TWFC82T kolumnowy 339,00 zł 42 W 44 dB
Woozoo STF-DC15T klasyczny 495,00 zł 25 W 33 dB

 

Activejet Selected WKS-120CPJ - najcichszy wentylator kolumnowy

Activejet Selected WKS-120CPJ

Activejet Selected WKS-120CPJ

Jeden z najcichszych wentylatorów pokojowych – Activejet Selected WKS-120CPJ posiada silnik o mocy 60W. Dzięki miedzianym zwojom możliwe było ograniczenie zużycia energii, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wydajności. Wyświetlacz LED stanowi perfekcyjne dopełnienie nowatorskiego designu i znacznie ułatwia sterowanie urządzeniem. Co istotne, pokazuje również bieżący pomiar temperatury.

Ten model jest dopracowany w każdym calu. Za przykład można wziąć choćby uchwyt z tyłu kolumny – to niepozorne wgłębienie znacznie ułatwia przenoszenie wentylatora. Z kolei solidna podstawa zapewnia stabilność, nawet pomimo faktu, że urządzenie jest smukłe. Model WKS-120CPJ to świetnie skonstruowany wentylator pokojowy z pilotem, który pozwala na zdalne sterowanie z dowolnego miejsca w domu.

Jonizacja może być wyjątkowym atutem dla alergików. Neutralizacja jonów dodatnich wytwarzanych przez różnego rodzaju sprzęt elektroniczny ma pozwalać na osadzanie wszelkich zanieczyszczeń na podłodze zamiast umożliwiać im swobodne przemieszczanie się we wdychanym przez nas powietrzu. Tym sposobem mamy większe szanse oddychać powietrzem pozbawionym kurzu, roztoczy, wirusów i bakterii.

Activejet Selected WKS-120CPJ  świetnie sprawdzi się w miejscu pracy lub odpoczynku oferując subtelny efekt chłodzenia i cichą pracę. Oferuje trzy prędkości, wyłączanie czasowe i oscylację poziomą w zakresie 70°.

ranking wentylatorów - najcichsze modele 2022

Blaupunkt ASF701

Blaupunkt ASF701

Drugie miejsce w rankingu wentylatorów pokojowych zajmuje Blaupunkt ASF701. To model klasyczny, który oferuje dużą moc i cichą pracę. Sprawdzi się w większych pomieszczeniach i umożliwi precyzyjny dobór trybu pracy. W opcji mamy bowiem trzy ustawienia prędkości i trzy tryby nawiewu.

W trybie standardowym wentylator będzie pracował w wybranych ustawieniach aż do manualnego wyłączenia. W trybie naturalnym siła nadmuchu wentylatora będzie zmienna – ostatecznie ma symulować wrażenia podmuchów wiatru. Z kolei tryb nocny oferuje pracę w trybie naturalnym, co 30 minut zmniejszając intensywność, aż do najmniejszej możliwej. Specjalny kształt łopatek umożliwia zminimalizowanie głośności pracy nawet poniżej 40 dB.

Funkcja oscylacji zapewnia równomierne rozprowadzenie schłodzonego powietrza po całym pomieszczeniu, podczas gdy regulacja wysokości i stopnia nachylenia wentylatora pozwalają dopasować działanie urządzenia do każdych preferencji. W zestawie znajdziesz pilot zdalnego sterowania, wentylator jest także wyposażony w timer i wyświetlacz pokazujący temperaturę.

klasyczny wentylator pokojowy - ROWENTA VU4410 w kolorze białym.

Rowenta VU4410

Rowenta VU4410

Miejsce trzecie w naszym rankingu wentylatorów pokojowych zajmuje model możliwie najbliższy klasyce. Rowenta VU4410 to idealna propozycja dla tych, którzy preferują minimalistyczne rozwiązania. To model przeciętny z pozoru, wyróżniający się na rynku wysoką wydajnością i cichą pracą. Jeśli nie chcesz, by wentylator stanowił wyraźny element aranżacji wnętrza, a głównym kryterium wyboru jest korzystna cena – ten egzemplarz może być dla Ciebie świetnym rozwiązaniem.

Wzmocniona krata głowicy zapewnia skuteczne zabezpieczenie przed ciekawskimi rączkami dzieci. Do wyboru mamy trzy prędkości pracy, opcję regulacji wysokości pomiędzy 90, a 130 cm i regulację nachylenia głowicy. Rowenta VU4410 oferuje pracę w cichym trybie nocnym.

ranking wentylatorów pokojowych 2022

Woozoo TWFC82T

Woozoo TWFC82T

Ranking wentylatorów będą zamykały dwa produkty spod japońskiego szyldu Woozoo. Woozoo TWFC82T to przykład wysokiej jakości wykonania i niezawodności. Wentylator kolumnowy subtelnie chłodzi powietrze w odległości 10 metrów, oferując 3 poziomy mocy i regulowany w granicy 90° kąt nawiewu. Oscylacja pozioma ma zakres 45°, a programowalny zegar pozwala na ustawienia na godzinę, dwie lub cztery godziny w przód.

Pilot zdalnego sterowania ma zasięg do 5 metrów, a w obudowie wentylatora znajdziesz na niego specjalne miejsce, żeby nigdy się nie zgubił. Ergonomiczna, lekka konstrukcja umożliwia łatwe przenoszenie, a solidna podstawa neutralizuje ryzyko przewrócenia.

Japońska firma Iris Ohyama, mimo wyższych cen, oferuje solidne urządzenia, które będą służyły przez długie lata zawsze gwarantując swoją najwyższą wydajność.

Woozoo STF-DC15T pierwsze miejsce w rankingu najcichszych wentylatorów

Woozoo STF-DC15T

Woozoo STF-DC15T

Woozoo STF-DC15T to najcichszy wentylator pokojowy w całym rankingu. Może pełnić funkcję zarówno wentylatora biurkowego, jak i podłogowego, dzięki regulacji wysokości od 60 do 70 cm na czterech szczeblach. Silnik o małej mocy (25W), ale wysokiej wydajności zapewnia niskie zużycie energii i wyjątkowo cichą pracę (nawet poniżej 22 dB).

W odróżnieniu od innych wentylatorów tego typu, Woozoo STF-DC15T tworzy spiralny przepływ schłodzonego powietrza. Dzięki temu efekt dyfuzji jest mocniejszy, a obieg świeżego powietrza sięga nawet 31 metrów. Dodatkowo wentylator oferuje trzy tryby pracy: standardowy, „orzeźwiająca bryza” i nocny, a każdy z nich ma 10 poziomów regulacji mocy.

Jakby tego było mało, mamy tu do czynienia z oscylacją wielokierunkową – od lewej do prawej w zakresie 90° i od góry do dołu w zakresie 105°. Dzięki timerowi urządzenie może wyłączyć się samodzielnie po dwóch, czterech lub ośmiu godzinach pracy. Jego pracę zaplanujesz także za pomocą pilota, który ma swoje miejsce w obudowie, dzięki czemu nigdy go nie zgubisz.

Wyjątkowy design modelu Woozoo STF-DC15T to jak widać nie wszystko. Ten najcichszy wentylator pokojowy zaskakuje rozbudowaną funkcjonalnością i wysoką jakością wykonania. Jedyną jego wadą jest wyższa cena, jednak za nią idzie przede wszystkim niezawodność.

najcichszy wentylator pokojowy Activejet Selected WKS-120BPJ

 Activejet Selected WKS-120BPJ

Wentylator pokojowy z nawilżaczem – czy warto?

O ile wentylator z funkcją jonizacji nie powinien nikomu zaszkodzić – nad wentylatorem pokojowym z nawilżaczem warto zastanowić się dwukrotnie. Jeżeli chcesz zgłębić temat skutecznego i bezpiecznego nawilżania powietrza, zachęcamy do zapoznania się z artykułem: Czy warto kupić oczyszczacz z nawilżaczem?

Wentylatory z nawilżaczem najczęściej wyposażone są w technologię nawilżania ultradźwiękowego. Wibracje o wysokiej częstotliwości tworzą mgiełkę, która rozpyla nie tylko wodę, ale także wszystko to, co znajduje się w jej składzie. Są to zatem różnego rodzaju bakterie, kamień lub pozostałości środka czyszczącego. Osad, który osadza się nie tylko na meblach, ale także w naszych płucach może z czasem stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia. Trzeba pamiętać, że nawilżanie powietrza za pomocą ultradźwięków jest także przykrym doznaniem dla naszych czworonożnych przyjaciół.

Najcichszy wentylator pokojowy – jaki wybrać?

Mamy nadzieję, że powyższy ranking wentylatorów przybliżył Ci dostępne na rynku możliwości i pomógł zdać sobie sprawę z własnych oczekiwań i potrzeb, które docelowo pomogą Ci dokonać najlepszego wyboru.

Jeśli twoim priorytetem jest cicha praca, ponieważ chcesz postawić w sypialni najcichszy wentylator pokojowy, najlepszym rozwiązaniem może być Woozoo STF-DC15T. Jeśli potrzebujesz wyższej mocy, ale zależy Ci na eleganckim designie – sprawdź Activejet Selected WKS-120CPJ oraz biały model WKS-120BPJ. Jesteś fanem tradycyjnych, sprawdzonych rozwiązań? Pewnie przypadnie Ci do gustu Blaupunkt ASF701 lub Rowenta VU4410.

#materiałreklamowy

5/5 - (2 votes)