Zeszłoroczne upały mocno dały się we znaki wszystkim tym z nas, którzy nie mieli zamontowanych klimatyzacji. Najłatwiejszym rozwiązaniem problemu okazały się oczywiście wentylatory. Jednak ze względu na fakt, że wzrost temperatury był nagły i nieprzewidywalny w wielu sklepach tego typu sprzętu zwyczajnie zabrakło. Trudne do znalezienia egzemplarze miały z kolei szalenie wysokie ceny. W tym roku polecamy zatem przezorność i zachęcamy, by wcześniej zaopatrzyć się na wypadek nieprzewidywalnych zjawisk pogodowych tego typu.

Wentylator pokojowy – jaki wybrać?

Tworząc ranking wentylatorów pokojowych za podstawowe wytyczne przyjęliśmy cichą pracę oraz jak najlepszą efektywność. Cena urządzenia zeszła na dalszy plan przez wzgląd na fakt, że wentylator posłuży nam przez długie lata. Uznaliśmy, że lepiej jest wydać więcej i mieć pewność, że wybieramy urządzenie, które zakłóca nasz codzienny spokój w stopniu ograniczonym do minimum. Im tańsze urządzenie, tym niższa efektywność i głośniejsza praca. Nasz ranking wentylatorów pozwoli Ci wybrać mądrze i bez przepłacania.

Na obrazku znajduje się Wentylator kolumnowy Activejet Selected WKS-120BPJ w kolorze białym.

Wentylator kolumnowy Activejet Selected WKS-120BPJ

Najcichszy wentylator pokojowy – ranking 2021

Nazwa Cena Przepływ powietrza Poziom hałasu
Activejet Selected WTS-135C 249,00 zł 3 531 m³/h 59 dB
ROWENTA VU4410 322,71 zł 3 300 m³/h 54 dB
Activejet Selected WSS-130CD 219,00 zł 3 531 m³/h 68 dB
HONEYWELL HYF500E4 479,19 zł 611 m³/h 50 dB
Activejet Selected WKS-120CPJ 309,00 zł 400 m³/h 52 dB

Założeniem powyższego rankingu jest wybranie najbardziej wydajnego wentylatora wśród najcichszych urządzeń dostępnych na rynku. Pod uwagę wzięliśmy także takie warunki jak łatwość obsługi urządzenia oraz bezawaryjność. Wszystkie urządzenia zawarte w rankingu to wentylatory stojące – tradycyjne oraz kolumnowe.

Na zdjęciu znajduje się wentylator pokojowy Activejet Selected WTS-135C.

Najładniejszy wentylator stojący – Activejet Selected WTS-135C

Najładniejszy wentylator pokojowy – Activejet Selected WTS-135C

Model, który zajął pierwsze miejsce w powyższym rankingu wentylatorów stojących to Activejet Selected WTS-135C. To jednocześnie jeden z bardziej gustownych wentylatorów, który łączy w sobie nadzwyczaj dobrą wydajność i cichą pracę. Linia SELECTED marki Activejet charakteryzuje się rozwiązaniami, które łączą w sobie maksymalną wydajność, najlepszą jakość i wyjątkowy design.

Wentylator stojący WTS-135C posiada trójnóg z drewna kauczukowego i solidną, metalową głowicę. Silnik ma moc 50W, do wyboru mamy 3 tryby pracy i funkcję oscylacji, która pozwala na wyłączenie ruchu obrotowego. Regulacja kąta nachylenia głowicy to 20 stopni. Mamy także możliwość regulacji wysokości od 104 do 135 cm. Nawiew sięga do 8 metrów.

Obrazek prezentuje Klasyczny wentylator pokojowy - ROWENTA VU4410 w kolorze białym.

Klasyczny wentylator pokojowy – ROWENTA VU4410

Wydajny wentylator stojący – ROWENTA VU4410

ROWENTA VU4410 to propozycja dla tych z Was, którzy preferują rozwiązania klasyczne i minimalistyczne. To model przeciętny z pozoru, wyróżniający się na rynku wysoką wydajnością i cichą pracą. Jeśli nie chcesz, by wentylator stanowił wyraźny element aranżacji wnętrza – ten egzemplarz może być dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Dodatkowo wzmocniona krata głowicy zapewnia zabezpieczenie przed dziećmi. Do wyboru mamy 3 prędkości pracy urządzenia, mamy także opcję regulację wysokości pomiędzy 90, a 130 cm, a także regulację nachylenia głowicy. ROWENTA VU4410 posiada także tryb nocny.

Obrazek przedstawia wentylator pokojowy Activejet Selected WSS-130CD w kolorze czarnym.

Activejet Selected WSS-130CD – wydajny wentylator pokojowy

Activejet Selected WSS-130CD – połączenie nowoczesności i klasyki

Wentylator stojący WSS-130CD to pewnego rodzaju kompromis pomiędzy stylem loftowym, a klasycznym. Podobnie jak model, który zajął pierwsze miejsce w naszym rankingu – WSS-130CD  także posiada silnik o mocy 50W, metalową głowicę pokrytą matową powłoką oraz nóżkę z drewna kauczukowego. 3 prędkości pracy pozwolą na dopasowanie intensywności chłodzenia do panujących warunków i bieżących potrzeb. W opcji mamy także regulację wysokości w zakresie 90 – 130 cm i regulację kąta nachylenia głowicy w zakresie 20 stopni.

Na obrazku znajduje się model HONEYWELL HYF500E4 w kolorze czarnym.

Wentylator kolumnowy HONEYWELL HYF500E4

Wentylator kolumnowy czy zwykły?

Dwie ostatnie pozycje naszego rankingu wentylatorów to wentylatory kolumnowe. Jeżeli Twoim priorytetem jest jak najcichsza praca urządzenia i nowatorski design – tego typu rozwiązanie może być dla Ciebie najlepszym wyborem. Jak działają wentylatory kolumnowe? We wnętrzu wydłużonego walca znajdują się skrzydełka umieszczone jedno nad drugim. Walec obraca się wokół własnej osi, co pozwala na odczuwalnie cichszą pracę niż w przypadku klasycznych wentylatorów stojących.

Wentylator kolumnowy HONEYWELL HYF500E4 posiada górny wentylator o zakresie obrotu 90 stopni i dolny wentylator, który może chłodzić powietrze w jednym miejscu lub obracać się w zakresie 80 stopni. HONEYWELL HYF500E4 posiada 3 prędkości pracy, które pozwolą dopasować zakres chłodzenia do indywidualnych preferencji. Silnik ma moc 60W, a nawiew sięga do 12 metrów.

Na zdjęciu znajduje się Wentylator pokojowy z pilotem - Activejet Selected WKS-120CPJ.

Wentylator pokojowy z pilotem – Activejet Selected WKS-120CPJ

Wentylator pokojowy z pilotem i funkcją jonizacji

Model kolumnowy Activejet Selected WKS-120CPJ także posiada silnik o mocy 60W, a miedziane zwoje ograniczają zużycie energii i zapewniają wysoką wydajność. Wyświetlacz LED stanowi perfekcyjne dopełnienie nowatorskiego designu, a także znacznie ułatwia sterowanie urządzeniem. Co ciekawe pokazuje też bieżący pomiar temperatury. Ten model jest dopracowany w każdym calu, o czym świadczy także uchwyt z tyłu kolumny – niepozorne wgłębienie znacznie ułatwia przenoszenie wentylatora. Model WKS-120CPJ to świetnie skonstruowany wentylator pokojowy z pilotem pozwalającym na zdalne sterowanie z dowolnego miejsca w domu.

Jonizacja będzie wyjątkowym atutem dla alergików. Neutralizacja jonów dodatnich wytwarzanych przez różnego rodzaju sprzęt elektroniczny pozwala na osadzanie wszelkich zanieczyszczeń na podłodze zamiast umożliwiać im swobodne przemieszczanie się we wdychanym przez nas powietrzu. Tym sposobem mamy większe szanse oddychać powietrzem pozbawionym kurzu, roztoczy, wirusów i bakterii.

Na obrazku przedstawiony został Wentylator kolumnowy Activejet Selected WKS-120BPJ.

Wentylator kolumnowy Activejet Selected WKS-120BPJ

Wentylator pokojowy z nawilżaczem – czy warto?

Powyżej mieliśmy możliwość zapoznać się z wentylatorem z funkcją jonizacji. O ile takie rozwiązanie na pewno nikomu nie zaszkodzi – nad wentylatorem pokojowym z nawilżaczem warto zastanowić się dwukrotnie. Jeżeli chcesz zgłębić temat skutecznego i bezpiecznego nawilżania powietrza, zachęcamy do zapoznania się z artykułem: Czy warto kupić oczyszczacz z nawilżaczem?.

Wentylatory z nawilżaczem najczęściej wyposażone są w technologię nawilżania ultradźwiękowego. Wibracje o wysokiej częstotliwości tworzą mgiełkę, która rozpyla nie tylko wodę, ale także wszystko to, co znajduje się w jej składzie. Są to zatem różnego rodzaju bakterie, kamień lub pozostałości środka czyszczącego. Osad, który osadza się nie tylko na meblach, ale także w naszych płucach może z czasem stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia. Nawilżanie powietrza za pomocą ultradźwięków jest także przykrym doznaniem dla naszych czworonożnych przyjaciół.

Wentylator pokojowy – jaki najlepiej wybrać?

Jeśli zastanawiasz się jaki wentylator będzie dla Ciebie najlepszy – uwzględnij który z parametrów jest dla Ciebie najbardziej istotny. Jeżeli zależy Ci na cichej pracy urządzenia – dobrym wyborem będzie wentylator kolumnowy. Jeśli najbardziej istotną kwestią jest wydajność – przyjrzyj się pierwszym pozycjom z naszego rankingu. Wentylator kolumnowy będzie pełnił dodatkową funkcję estetyczną w pomieszczeniu urządzonym w stylu modernistycznym. Jeżeli preferujesz styl loftowy – wentylator Activejet Selected WTS-135C może być dla Ciebie perfekcyjnym rozwiązaniem. Z kolei jeśli cenisz sobie nowatorskie rozwiązania technologiczne – wentylator kolumnowy Activejet Selected WKS-120CPJ najlepiej sprosta Twoim potrzebom.