• Ostatnia modyfikacja artykułu:7 miesięcy temu

Acer stawia na ekologię. Ich najnowszy Chromebook, czyli Vero 514 wykonany jest w dużej mierze z części z recyklingu.

Elektrośmieci to wciąż bardzo poważny problem. Miliony popsutych lub przestarzałych urządzeń elektronicznych nie są poddawane recyklingowi. Zamiast tego, składujemy je po prostu na coraz bardziej przepełnionych wysypiskach. Na szczęście, wiele firm technologicznych również zauważa ten problem i próbuje z nim walczyć.

Asus zaprezentował zatem pierwszego Chromebooka ze swojej ekologicznej linii Vero. Model Vero 514 wykonany jest w dużej mierze z plastiku pochodzącego z recyklingu. W przypadku obudowy jest to aż 30%, a w przypadku klawiatury ponad 50%. Dodatkowo, urządzenie spełnia wymogi klasy wojskowej w kwestii odporności na upadki.

Sprawdź: Laptop do 2500 zł – najlepsze modele

Co ciekawe, Acer postawił też na możliwość samodzielnej naprawy oraz modernizacji sprzętu. Zwykle nie ma o tym mowy w przypadku Chromebooków, a złośliwsi komentatorzy śmieją się, że to laptopy jednorazowe.

Całkiem ciekawie prezentuje się również sama specyfikacja. Sercem modelu Vero 514 jest procesor Intel Core i7 12 generacji, do tego mamy 16 GB pamięć iRAM oraz 512 GB pamięci na dane w formie dysku SSD M.2. Laptop ma również 14-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1920 x 1080p ze 100-procentowym pokryciem palety bart sRGB. Całość wieńczy akumulator o pojemności 56 Wh.

Wygląda zatem na to, że na rynku pojawił się pierwszy Chromebook, które może zainteresować nieco bardziej wymagających użytkowników. Cena niestety nie jest już aż tak atrakcyjna – to 600 euro, czyli około 2900 złotych.

Zobacz też:
Designed for Xbox – nowe monitory Philips, Asus i Acer
Acer stworzył pierwszy 17-calowy Chromebook – 317
Chromebooki dostaną swoje własne procesory już w 2023

Oceń ten post