• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Amazon pozwoli użytkownikom wybrać jakie nowe produkty pojawią się w serwisie. Build It to projekt podobny do Kickstartera, na razie znajdują się tam jednak jedynie trzy produkty.

W nowej aplikacji, użytkownicy będą mogli wybrać interesujące ich, jeszcze nieistniejące produkty. Jeśli w ciągu 30 dni znajdzie się wystarczająco dużo chętnych, Amazon wystartuje z produkcją.

Aby wyrazić zainteresowanie, użytkownicy będą musieli zadeklarować gotowość kupna, jeśli uda się zrealizować wyznaczony cel. W przeciwieństwie jednak do Kickstartera, płatność zostanie zrealizowana dopiero przy wysyłce nowego przedmiotu.

Pierwsze trzy produkty które znajdziemy w Build It to połączona z Alexą drukarka karteczek samoprzylepnych pozwalająca wydrukować swoje notatki, inteligenta waga kuchenna i… zegar z kukułką. Oczywiście inteligentny i w pełni zintegrowany z innymi produktami Amazona.

Nie tylko Kindle – sprawdź czytniki e-booków do 500 zł

Zamiast informować z góry użytkowników, ile pieniędzy potrzebnych będzie, aby ruszyła produkcja, Amazon będzie wyświetlał jedynie procentowy pasek postępu.

Produkty zrealizowane w serwisie Build It będą potem dostępne oczywiście dla wszystkich klientów. Ci którzy zdecydowali się na ich wczesne wsparcie zakupią je jednak w promocyjnej cenie i jako pierwsi otrzymają dostawę.

Gigant e-commerce nie zdradził jeszcze czy program będzie dostępny dla innych firm. Na razie będzie można tam znaleźć jedynie produkty Amazona. Nie jest jednak wykluczone, że w przyszłości będzie to pełnoprawna alternatywa do Kickstartera.

Zobacz też:
Kickstarter zebrał w zeszłym roku rekordowe 730 mln dol.
Twój osobisty wyświetlacz holograficzny
Amazon Air rozwija się coraz szybciej

Źródło: CNBC

Oceń ten post