• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Laptop Aurora ma aż 7 ekranów i zrobił na nas duże wrażenie, kiedy pisaliśmy o nim po raz pierwszy. Teraz jednak poznaliśmy jego cenę i… już nam przeszło.

Laptop Aurora to naprawdę nietypowy sprzęt. Ma cztery 17,3-calowe ekrany – jeden główny i trzy dodatkowe. Do tego są jeszcze dwa mniejsze, 9,7-calowe panele, a także jeden 7-calowy i dotykowy. Wszystkie ekrany są składane i ruchome, więc możemy tworzyć różne konfiguracje. Sam komputer jest też dość łatwy w przenoszeniu – przynajmniej jeśli chodzi o ekrany, bo możemy je odpowiednio poskładać i poukrywać. Waży natomiast 17 kg, więc aż tak łatwo z tym przenoszeniem to jednak nie jest.

Laptop Aurora – cena? Raczej nie kupisz

Expanscape, producent komputera, zdradził w końcu jego cenę. I tak, Laptop Aurora kosztuje 20 692 dol. To aż 76 500 zł! Tak, tak, albo świetny samochód, albo komputer.

Ranking: Najlepsze laptopy 2020

Aurora dostępny jest w dwóch konfiguracjach. Jeden model oferuje 17,3-calowe monitory 4K, dwa ekrany 9,7″ (1536p) i jeden 7″, który jest dotykowy. Z kolei drugi nie ma 7-calowego – zamiast niego oferuje jeszcze jeden 17,3-calowy panel, który jest dotykowy i zastępuje klawiaturę. Model tańszy to ten z 7-calowym ekranem.

Ponadto wszystkie komputery Aurora mają 128 GB pamięci DDR4 oraz nośniki SSD PCIe/NVMe o łącznej pojemności 8 TB. Sprawdź przy okazji, jaki dysk SSD do laptopa wybrać i co polecamy.

stacja dowodzenia aurora

Ten komputer wygląda jak stacja dowodzenia dla osoby, która planuje podbić świat. Też macie takie wrażenie?

Zobacz też:
Kupują laptopy z RTX 3080, a potem jeszcze je przyspieszają
LG odświeża laptopy Gram – wszystkie z Intel EVO
Laptopy z RTX 3000 trafiły do sklepów i znikają w szybkim tempie

Źródło: Tom’s Hardware.com

Oceń ten post