• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Pisaliśmy już, że Adobe zakończyło wsparcie dla Flasha oraz całkowicie, oficjalnie uśmierciło ten projekt. Od 12 stycznia br. nie można już korzystać z Flash Playera i w tym roku Adobe wprowadziło ostatnią, historyczną aktualizację.

Użytkownicy ciągle jednak nie rezygnują z Adobe Flash i nie brakuje osób, które zastanawiają się jak odblokować wtyczkę Adobe Flash Player. Oczywiście odradzamy takie zabiegi.

Co kupić: Monitor 4K

Microsoft również zauważył, że użytkownicy szukają odpowiednich obejść i rozwiązań. Firma postanowiła, że trzeba coś z tym zrobić. W ub.r. jedna z aktualizacji Windows 10 próbowała usunąć Flasha z komputerów, ale ten zabieg zakończył się niepowodzeniem. Teraz Microsoft próbuje ponownie.

Poprzednio aktualizacja do Windows, która próbowała pozbyć się Flasha, miała oznaczenie KB4577586 i była opcjonalna. Obecnie nie jest. System pobiera ją i uruchamia automatycznie, więc pozbędziemy się Flasha czy nam się to podoba, czy nie.

Co kupić: Dysk zewnętrzny 1TB

Z drugiej strony, jeśli użytkownik zainstaluje Adobe Flasha manualnie, wówczas Windows 10 nie jest w stanie usunąć pliku bez jego wiedzy i zgody. Tak więc choć nowa aktualizacja z pewnością przyczyni się do tego, że Adobe Flash zniknie z wielu komputerów, na niektórych ciągle pozostanie. Przypominamy jednak, że używanie Flasha jest obecnie niebezpieczne. Adobe nie wydaje już poprawek zabezpieczających. Polecamy alternatywę.

Zobacz też:
Koniec wsparcia Flash? Nie do końca
PDF zabezpieczony hasłem i za darmo – nowa usługa Adobe
Adobe Premiere Pro zoptymalizowane pod procesory Apple M1

Źródło: PCMag.com

Oceń ten post