• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Aplikacje od Google powrócą wkrótce na smartfony Honor. Najnowsze modele będą mogły korzystać już z absolutnie wszystkich usług technologicznego giganta.

Honor ogłosił, że ich nadchodzące modele 50 i 50 Pro będą już wyposażone w usługi Google. Cyfrowy gigant uznał, że mimo tego, że Huawei w dalszym ciągu podlega wszystkim restrykcjom, nie istnieje już potrzeba karać również ich firmy-córki. Jak na razie, oba modele są w trakcie weryfikacji zabezpieczeń i zgodności z Google Play Protect, wszystko jednak zapowiada, że przejdą ją pomyślne.

Zobacz: Gadżety do smartfona – najlepsze modele

Bez wątpienia to świetna wiadomość dla całego rynku mobilnego. Honor to wciąż względnie młoda firma, która wielokrotnie udowodniła już, że jest w stanie wprowadzić na rynek bardzo konkurencyjne rozwiązania wysokiej klasy. Decyzja o pozbawieniu ich usług Google prawdopodobnie w ciągu kilku najbliższych lat zakończyłaby się niestety ich upadkiem. Mało kto przecież chce smartfona niekompatybilnego z większością innych urządzeń.

Nie wiadomo jeszcze, czy najnowsza decyzja może oznaczać, że Huawei też wkrótce wróci do łask. Obie zainteresowane firmy milczą w tej sprawie, a ostatnie aktualne oficjalnie oświadczenie wyraźnie w tej kwestii zaprzecza. Niemniej, jedno jest pewne – nadchodzi odwilż w ich relacjach. Pytanie powinno już brzmieć raczej „kiedy?” niż „czy?”. Warto jednak pamiętać, że od niedawna Honor jest jednak całkowicie oddzielną firmą.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy modele 50 i 50 Pro trafią na rynek amerykański i europejski. Jak na razie, dostępne są jedynie w Chinach. Ich ceny to kolejno 1500 zł i 2200zł.

Zobacz też:
Huawei MateView GT to pierwszy monitor gamingowy tej marki
Huawei rozpoczyna wprowadzanie HarmonyOS na smartfony
Qualcomm zaprezentował nowy procesor – Snapdragon 778G

Oceń ten post