• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Nasze smartfony mają już mnóstwo funkcji. Tak naprawdę, samo dzwonienie jest już sprawą drugorzędną. Gadżety i akcesoria do smartfona mogą jednak jeszcze bardziej ulepszyć nasze telefony.

Umówmy się, gadżety do smarfona nie są absolutnym priorytetem na naszej liście zakupów. Część z nich jednak, może bardzo ułatwić nam życie lub po prostu zapewnić nowe źródło rozrywki. Nie zawsze trzeba robić jedynie najpotrzebniejsze zakupy, prawda?

Jeśli chcecie jednak trochę zaszaleć, przygotowaliśmy dla was kilka propozycji, naszych zdaniem ciekawych produktów. Zobaczcie więc najlepsze gadżety do smartfona, może któryś wam się spodoba!

Gadżety do smartfona kontra koronawirus: sterylizator UV

Gadżety do smartfona kontra pandemia - sterylizator UV Samsung

Dla nikogo chyba nie będzie tajemnicą, że nasz telefon jest olbrzymim siedliskiem bakterii. Przyznajcie z ręką na sercu, kiedy ostatnio przetarliście chociaż ekran chusteczką z alkoholem?

Niestety, częste mycie rąk da nam bardzo niewiele, jeśli chwilę później znowu dotkniemy ekranu telefonu, którego przed sekundą używaliśmy brudnymi rękoma. Bardzo ciężko jest tego ciągle pilnować. Z pomocą przyjdzie nam jednak sterylizator UV do telefonu Samsung.

Całe urządzenie to po prostu niewielkie białe pudełko. Bardzo elegancko będzie wyglądało na biurku. Sterylizator UV Samsung ma dodatkowo magnetycznie zamykane drzwiczki, dzięki czemu jest bardzo szczelny.

Po zamknięciu w środku naszego telefonu (albo tak naprawdę dowolnej innej rzeczy, która się tam zmieści, możliwości są nieograniczone) zostanie on naświetlonym promieniami UV-C. Ma ono bardzo silne działanie biobójcze. Po około 15 minutowej sesji naświetlania, zabija ponad 99.9% drobnoustrojów.

Jeśli jeszcze nie jesteście przekonani – sterylizator UV do telefonu Samsung jest jednocześnie ładowarką indukcyjną. Jeśli wasz telefon może być ładowany bezprzewodowo, sterylizacja dodatkowo go naładuje.

Sterylizator UV Samsung kupicie już za 149zł.

Zobacz: Fajne gadżety na prezent

Xiaomi Mi Key – dodatkowy przycisk w telefonie!

Xiaomi Mi Key

Frustrowała was kiedykolwiek konieczność odblokowania telefonu w nagłej sytuacji? Albo to, że musicie go wyciągnąć z kieszeni, żeby przełączyć utwór?

Nowoczesne smartfony to rewelacyjne urządzenia, mają niestety jeden problem – niemal wszystko jest w nich dotykowe. O tym, że czasami nie jest to najlepsze rozwiązanie wiedzą doskonale producenci samochodów. Analogowe elementy można wyczuć również dotykiem, a dzięki temu, zlokalizować je bez patrzenia.

Możemy jednak odrobinę ulepszyć nasz telefon, a z pomocą przyjdzie nam w tym celu Xiaomi Mi Key – czyli programowalny przycisk do telefonu. Wystarczy wetknąć go do gniazdka słuchawkowego i zaprogramować mu konkretną funkcję.

Możemy dzięki temu włączyć na przykład latarkę, aparat albo nawet aplikację naszego banku jednym szybkim analogowym przyciskiem. Całkiem fajne prawda?

Co najlepsze – Xiaomi Mi Key kosztuje tylko 15zł. Nawet jeśli wam się nie spodoba, nie ryzykujecie zbyt dużo.

Z cyklu przydatne gadżety do smartfona: etui z powerbankiem

Przydatne gadżety do smartfona: etui z powerbankiem

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, komu telefon nie rozładował się kiedyś w ważnym momencie. Nasze smartfony mają mnóstwo przydatnych opcji – niestety zużywają przez to bardzo szybko baterię. Problem jest jeszcze gorszy zimą, niska temperatura nie sprzyja długiej pracy na jednym ładowaniu.

Oczywiście, często ratujemy się po prostu ładowarką w torebce. Nie wszędzie mamy jednak dostęp do gniazdka. Dodatkowo nie zawsze mamy też czas czekać aż telefon się naładuje.

Znacznie wygodniejsze są powerbanki, niestety zajmują bardzo dużo miejsca. Większości z nich nie zmieścimy swobodnie do kieszeni. Możemy za to kupić etui z powerbankiem.

Jest to po prostu nieco większe od standardowego etui na nasz telefon. Zawiera jednak wbudowany akumulator. Jeśli nagle zabraknie nam energii, mamy ją zawsze przy sobie w kieszeni – całkiem wygodne, czyż nie?

Jeśli nasz telefon może być ładowany bezprzewodowo, wystarczy, że naciśniemy przycisk, żeby włączyć etui z powerbankiem. W innym wypadku będziemy potrzebowali jednak kabla.

Zależnie od modelu naszego telefonu, etui z powerbankiem będzie kosztowało od 50 do około 150zł. Nie oczekujmy jednak doskonałego powerbanka – ma służyć raczej do sytuacji awaryjnych.

Sprawdź też:

Drobne a jak przydatne: pierścień do telefonu

Pierścień do telefonu

Każdy kto chociaż raz upuścił swój telefon wie jak bardzo może być to kosztowne. Nowe wyświetlacze nie są zbyt tanie. A niestety bardzo łatwo można je zbić.

Dodatkowo, najnowsze flagowce bywają bardzo trudne do obsługi jedną ręką. Z pomocą może nam wtedy przyjść niezwykle przydatny i jednocześnie tani gadżet do smartfona – pierścień do telefonu.

To po prostu naklejany bezpośrednio na telefon lub na etui składany pierścień. Jeśli założymy go następnie na palec, możemy mieć niemal stuprocentową pewność, że nie upuścimy naszego smartfona. Inwestycja bardzo szybko więc się zwróci, prawda?

Co najlepsze, pierścień do telefonu kupimy już w niemal każdym sklepie z akcesoriami albo wygodnie przez Internet. Nie powinien też zbytnio zrujnować naszego budżetu. Absolutnie najlepsze modele kosztują około 30zł.

Mimo wszystko, nie warto inwestować w najtańsze wersje (które możemy kupić często za nawet mniej niż 5zł). Często się zdarza, że odklejają się od telefonu albo pękają. Lepiej wydać odrobinę więcej i mieć pewność, że nasz smartfon jest bezpieczny.

Gadżety do smartfona do zdjęć: lampa pierścieniowa do telefonu

Lampa pierścieniowa do telefonu Kodak

Zastanawialiście się kiedyś jakim cudem waszym ulubionym instagramerom wychodzą tak świetnej jakości selfie? Albo zdjęcia jedzenia waszych ulubionych vlogerów kulinarnych? Przecież tak samo jak wy używają do tego swojego telefonu.

Szczerze mówiąc, prawdopodobnie dlatego że zdjęcia są robione profesjonalnym sprzętem fotograficznym i obrabiane cyfrowo. Niemniej jednak, gadżety do smartfona mogą bardzo poprawić jakość waszych zdjęć.

Najciekawszy z nich to oczywiście lampa pierścieniowa do telefonu. Nowoczesne smartfony mają naprawdę doskonałe aparaty, dokupywanie kolejnego obiektywu nie będzie raczej konieczne. Dużo większy problem to właśnie oświetlenie.

Nie zawsze, kiedy robimy zdjęcia mamy doskonałe nasłonecznienie. Jakkolwiek dobrego telefonu nie mamy, jego lampa błyskowa pozostawia wiele do życzenia.

Lampa pierścieniowa do telefonu, to po prostu montowany wokół obiektywu pierścień z diodami LED. Kupując ja zwróćcie koniecznie uwagę na deklarowaną przez producenta barwę światła. Najlepsze zdjęcia wyjdą w takiej, która imituję światło dzienne – 5500-6500K.

Lampy pierścieniowe to stosunkowo niedrogie gadżety do smartfona. Nie warto więc zbytnio na nich oszczędzać, jeśli chcemy osiągnąć dobry efekt. Sięgnijmy po rozwiązania sprawdzonych firm takich jak chociażby Kodak.

Zobacz też inne nasze rankingi:
Fajne gadżety – do domu, do pokoju i na prezent
Klawiatura do tabletu – 5 najlepszych modeli. Jaką wybrać?
Najlepsze smartfony do 2000 zł

Grafika: Gizchina

Oceń ten post