Jak donosi portal MacRumors, Apple już wkrótce planuje pójść w ślady Samsunga. W 2023 mają wypuścić swój pierwszy składany telefon.

Pogłoski o składanym iPhonie pojawiały się już w mediach od kilku dobrych lat. Nigdy nie stały za nimi jednak jakiekolwiek konkrety, nazwiska czy cokolwiek co mogłoby je chociaż minimalnie uwiarygodnić.

Tym razem jednak, wydaje się, że coś naprawdę jest na rzeczy. Ming-Chi Kuo, znany analityk biznesowy specjalizujący się w prognozach na temat Apple zapowiedział, że firma istotnie pracuje nad takim rozwiązaniem. Według niego, pojawi się ono w sprzedaży już w 2023.

Zobacz: Ładowarka bezprzewodowa do iPhone’a i nie tylko – najlepsze modele

Dotychczas analizy Ming-Chi Kuo były bardzo trafne, nie zdarzyło mu się pomylić zbyt znacząco – jedyne błędy dotyczyły ewentualnych dat i konkretnych cen, ogólny sens był zawsze zachowywany. Dodatkowo, ogłosił on, że nad składanymi telefonami pracują już Oppo, Xiaomi i Honor. Apple nie mogłoby pozwolić sobie na pozostanie w tyle.

Apple być może porzuci jednak ten projekt

Kuo zastrzegł jednak jedną rzecz, prace są jeszcze na takim poziomie, że Apple jest w stanie w każdej chwili porzucić ten projekt. Jeśli badania rynkowe, oraz sprzedaż istniejących już składanych modeli potwierdzą, że konsumenci nie są nimi zbytnio zainteresowani, zrobią to natychmiast.

Takie działanie ma oczywiście bardzo dużo sensu. Biorąc pod uwagę globalny problem z dostępnością komponentów do produkcji telefonów, żadna firma nie może pozwolić sobie na wypuszczenie modeli nie cieszących się maksymalnym zainteresowaniem. Każda część jest już niemal na wagę złota.

Jeśli oczekujecie oficjalnej zapowiedzi składanego iPhone’a musimy was jednak rozczarować. Niemal na pewno nie pojawi się ona w tym roku, prace są jeszcze na zbyt wczesnym poziomie.

Zobacz też:
Samsung Galaxy Z Fold 3 – częściowa specyfikacja już znana!
Apple musi ograniczyć produkcję słuchawek AirPods
Apple stanie przed sądem. Poszło o wodoodporność iPhone’ów

Źródło: MacRumors