• Ostatnia modyfikacja artykułu:10 miesięcy temu

Wygląda na to, że Sony nie jest wcale w tak złej sytuacji jak zakładano. Call of Duty będzie ukazywało się na PlayStation jeszcze przez trzy lata.

Ostatni tydzień przyniósł nam bardzo ciekawą wiadomość. Microsoft kupił Activision Blizzard za 68 miliardów dolarów. Rynek zareagował błyskawicznie na tę wiadomość – akcje Sony spadły, a firma straciła 20 miliardów. Nic zresztą dziwnego, seria Call of Duty jest niezwykle ważna dla PlayStation. Wygląda jednak na to, że jeszcze chwilę będą mogli spać spokojnie.

Serwis Bloomberg dotarł do informacji z których jasno wynika, że Activision Blizzard i Sony mają podpisaną trzyletnią umowę. Oznacza to, że Call of Duty będzie wychodziło jeszcze na PlayStation aż do 2025 roku. Możemy więc liczyć na nawet trzy nowe gry. Chociaż nie jest to do końca pewne – Microsoft planuje podobno zrezygnować z wydawania ich co rok.

Sprawdź: Słuchawki gamingowe – najlepsze modele

Pozostaje jeszcze pytanie, czy Activision Blizzard po przejęciu będzie respektowało podpisane wcześniej umowy. Microsoft zapowiedział jednak, że dokładnie tak się stanie i raczej nie wygląda na to, żeby mieli się z tego wycofać. PlayStation jest więc jeszcze bezpieczne. Na najbliższe 3 lata oczywiście.

Co do reszty gier – prawdopodobnie należy oczekiwać premiery tylko i wyłącznie na Xboxy i PC. Microsoft nie po to wydał przecież 68 miliardów dolarów, żeby zachowywać międzyplatformowość. Celem jest promocja ich usługi Xbox Game Pass i nie ma co do tego nawet najmniejszych wątpliwości.

Zobacz też:
Sony reaguje na przejęcie Activision – mają olbrzymi problem
Activision Blizzard sprzedane! Microsoft przejmuje firmę
Xbox Game Pass ma już 25 milionów aktywnych użytkowników

Oceń ten post