• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Microsoft ma kolejny powód do dumy. Xbox Game Pass ma już ponad 25 milionów aktywnych użytkowników.

Wczorajszy dzień bez wątpienia należał do Microsoftu. W Sony natomiast nastroje nie były zbyt dobre. Gigant z Redmont kupił Activision Blizzard, czyli drugie największe studio gamingowe na świecie. To właśnie do nich należą takie tytuły jak Warcraft, Overwatch czy Call of Duty. Istnieje więc bardzo spora szansa, że część z nich będzie już na wyłączność Xboxa w nowych odsłonach.

Tymczasem, Microsoft pochwalił się kolejnym imponującym wynikiem. Xbox Game Pass ma już 25 milionów aktywnych użytkowników. W stosunku do poprzedniego roku stanowi to wzrost aż o 39% – liczby robią naprawdę spore wrażenie. Co ciekawe, firma liczyła jednak na więcej i nie kryje rozczarowania. Pierwotne plany zakładały wzrost aż o 48%.

Zobacz: Monitor gamingowy – najlepsze modele

Jedno jest natomiast pewne – Xbox Game Pass wciąż będzie rósł w siłę, a przejęcie Activision Blizzard będzie dla niego rewelacyjnym paliwem. Wygląda na to, że Microsoft całkowicie odjechał konkurencji w dziedzinie abonamentów na gry. Sony nie tylko nie ma obecnie nic ciekawego do zaoferowania, ale straciło równocześnie kilka ważnych tytułów.

Niestety Microsoft nie zdradził nam jednej ważnej statystyki. Nie wiemy czy więcej graczy korzysta z Xbox Game Pass na komputerach czy na konsolach Xbox. A szkoda, dość dobrze pokazałoby nam to na czym stoi obecnie rynek i jak wygląda jego przyszłość.

Zobacz też:
Qualcomm i Microsoft wspólnie stworzą nowy procesor do AR
Gucci prezentuje limitowaną edycję Xboxa za jedyne 10 tys dol.
Activision Blizzard sprzedane! Microsoft przejmuje firmę

Oceń ten post