• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 tygodnie temu

Activision zszokowało graczy. Nowe Call of Duty Modern Warfare 2 będzie wymagało od nas bardzo dziwacznej rzeczy.

Już wkrótce ruszą betatesty najnowszej odsłony kultowej serii Call of Duty, czyli nowa wersja Modern Warfare 2. Wbrew temu, co mógłby sugerować nam tytuł, nie będzie to remake gry z 2009 roku, a zupełnie nowa gra, wydana po prostu pod taką samą nazwą. Nie będziemy zbytnio zastanawiać się nad sensem takiego działania, skupmy się zamiast tego na znacznie ciekawszej rzeczy, czyli na wymaganiach sprzętowych.

Wygląda na to, że nowe Modern Warfare 2 będzie naprawdę przyjazne użytkownikom nieco starszych komputerów. Jak wynika z wymagań betatestów, gra uruchomi się już na karcie GeForce GTX 960! To model niemal tak stary jak pierwsze MW2. Rekomendowana najsłabsza karta to za to GTX 1060. Oba te modele lub ich odpowiedniki kupimy za niecałe 200-300 złotych.

Zobacz: Mysz gamingowa – najlepsze modele

Oczywiście, może to zrazić niektórych graczy – to wyraźna zapowiedź tego, że nie mamy co liczyć na bogatą i zachwycającą grafikę. Niemniej, seria nigdy z tego zbytnio nie słynęła, priorytetem od zawsze była rozgrywka.

Jedno wymaganie „sprzętowe” jest jednak bardzo dziwaczne. Do grania będziemy musieli podać nasz numer telefonu! W dodatku, musi być on powiązany z kontem Steam lub Battle.net. Prawdopodobnie ma to być dość dobry sposób na ograniczenie oszustów w grze. Niemniej, ciężko powiedzieć, żeby ktokolwiek przyjął go z otwartymi ramionami.

Zobacz też:
Microsoft może mieć problemy z przejęciem Activision Blizzard
Activision Blizzard zarobiło fortunę na mikropłatnościach
Call of Duty będzie wychodziło na PlayStation jeszcze przez 3 lata

Oceń ten post