• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Casio GSW-H1000 otrzymał wytrzymałą konstrukcję G-Shock oraz smart rozwiązania Google. To pierwszy smartwatch Casio z systemem Wear OS, który trafi do oferty zegarków G-Shock. Będzie sprzedawany za 699 dol. i trafi na rynek w kolorze czarnym, niebieskim i czerwonym.

Sprawdź: Jaki tani smartwatch wybrać w 2021 roku

Zegarek jest odporny na wstrząsy i jest wodoodporny (do 200 m głębokości). Do tego Casio GSW-H1000 przeznaczony jest głównie dla fanów fitnessu, ale nie tylko. Został ponoć zaprojektowany do obsługi wszystkich aktywności – od surfingu po snowboard.

Producent oferuje smartwatche już od 2016 r., począwszy od modelu Casio Smart Outdoor Watch z systemem Android Wear. Teraz jednak wprowadza po raz pierwszy zegarek klasy G-Shock z systemem Wear OS. Seria G-Shock cieszy się dobrą reputacją. Zegarki tej rodziny uważane są za jedne z najwytrzymalszych na rynku.

Zegarek ma optyczny czujnik tętna, a wbudowane oprogramowanie Casio obsługuje 15 różnych aktywności. Do tego są 24 opcje ćwiczeń w pomieszczeniu.

Ranking 2021: Jaki smartwatch

Zegarek obsługuje GPS i ma wbudowany kompas, czujnik wysokości, akcelerometr i żyroskop. Wear OS oznacza, że działa tu również Asystent Google i Google Fit. Dodatkowe aplikacje pobierzesz z Google Play.

Zegarek ma 1,2-calowy dwuwarstwowy wyświetlacz 360 x 360. Jest tu monochromatyczny, zawsze włączony wyświetlacz LCD, z kolorowym panelem LCD do pary. Na baterii działa na ok. półtora dnia, jeśli używasz kolorowego wyświetlacza. Czas pracy wydłuża się do miesiąca, jeśli używasz zegarka tylko do pomiaru czasu i czujników. Według Casio pełne ładowanie zajmuje trzy godziny.

Zobacz też:
Garmin Enduro GPS Watch – smartwatch pracujący 65 dni na baterii

Źródło: G-Shock.com

Oceń ten post