• Ostatnia modyfikacja artykułu:5 miesięcy temu

Google rzekomo pracuje już nad kolejną wersją ich przystawki Smart TV. Nowy Chromecast może zadebiutować na rynku jeszcze w tym roku.

Google Chromecast to tak naprawdę niemal synonim przystawek telewizyjnych. Ostatni model ukazał się w 2020 i pozostaje jednym z najpopularniejszych produktów w tej kategorii na rynku. Niemniej, ciężko nie zauważyć, że nie jest on wcale idealny. Najnowsza wersja ma jedynie 8 GB pamięci flash – przestaje być to wystarczające na dzisiejsze standardy.

W dobie streamingu w 4K 8 GB pamięci to naprawdę niewiele! Wygląda jednak na to, że Google również doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Jak donoszą przecieki, pracują już nad nową wersją Chromecasta nazwaną roboczo Boreal. Nowe urządzenie będzie wyposażone w Google TV i zadebiutuje prawdopodobnie jeszcze w 2022. Oczywiście możemy oczekiwać nieco więcej pamięci i prawdopodobnie właśnie to będzie największą zmianą.

Sprawdź: Przystawka Smart TV – najlepsze modele

Z całą pewnością możemy też przyjąć, że nowy Chromecast będzie obsługiwał dekoder sprzętowy AV1. Google od jakiegoś czasu wymaga takiej funkcji od wszystkich urządzeń z Android TV. Stare wersje Chromecastów nie wspierają niestety AV1 i byłoby to dość kłopotliwe dla firmy.

Pozostaje ważne pytanie, czy nowy Chromecast faktycznie będzie zupełnie nowym urządzeniem, czy mowa tutaj jedynie o odświeżeniu obecnie najnowszego modelu. Obie opcje są na ten moment bardzo prawdopodobne. Jeśli mowa o odświeżeniu, to Google nie używałoby raczej nowej nazwy kodowej produktu. Nowe urządzenie nie ma z kolei aż tak dużo sensu – nie da się wprowadzić aż tak wielu zmian.

Zobacz też:
Nest Audio zapewni dźwięk kinowy na Chromecastach
Jak podłączyć laptopa do telewizora? Wszystkie możliwe sposoby
Sonos wygrywa z Google – sąd potwierdził naruszenie patentów

Oceń ten post