• Ostatnia modyfikacja artykułu:4 miesiące temu

Intel zapowiedział kolejną nowość w swoim portfolio. Bonanza Mine to pierwszy układ ich produkcji stworzony specjalnie do kopania Bitcoinów.

Wygląda na to, że Intel nareszcie wchodzi pełnoprawnie w kryptowaluty. Firma od dawna eksperymentowała z cyfrowymi pieniędzmi, ale nie wynikało z tego nigdy nic szczególnie konkretnego. Tym razem mamy już wszystko czarno na białym – tworzą własny układ do kopania Bitcoina.

Bonanza Mine będzie najprawdopodobniej układem przeznaczonym do wykorzystywania w profesjonalnych koparkach typu ASIC. Z tego co możemy na razie przeczytać, nie będzie on nigdy wypuszczony bezpośrednio na rynek konsumencki. Intel szykuje się raczej na konkurowanie z firmą Bitmain i ich koparkami Antminer. Chociaż nie możemy też w 100% wykluczyć jak na razie tego pierwszego scenariusza.

Sprawdź: Koparka kryptowalut – najlepsze modele

Ciężko nie zauważyć również, że premiera Bonanza Mine zbiegnie się z premierą kart Intel Alchemist. Bardzo możliwe, że będą to bardzo podobne układy, z tym, że ten pierwszy będzie pozbawiony wszystkich niepotrzebnych funkcji. Jest to też całkiem niezły ruch ze strony Intela – być może kopalnie nie będą aż tak zainteresowane ich kartami graficznymi dla graczy.

O samym Bonanza Mine niestety nie wiemy jeszcze zbyt wiele. Ma podobno być niskonapięciowy i energooszczędny. Na więcej szczegółów musimy zaczekać jednak do lutego, a konkretniej do konferencji ISSCC na której zaprezentuje się Intel.

Tak czy inaczej, wygląda na to, że „niebiescy” wchodzą na zupełnie nowy rynek. Pozostaje pytanie jak dobrze się na nim odnajdą.

Zobacz też:
TSMC otworzy nową fabrykę na wyłączność Intela
Block chce stworzyć własny system kopania Bitcoinów
Kurs Bitcoina spada na łeb i szyję. Winne USA i Kazachstan!

Oceń ten post