• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 tydzień temu

Creative wprowadza do oferty nowe słuchawki – Zen Air. To bezprzewodowy model wyposażony w aktywną redukcję szumów.

Wygląda na to, że Creative rozszerzyło swoją ofertę sprzętu audio o kolejne bardzo ciekawe słuchawki, czyli model Zen Air. Na pierwszy rzut oka widzimy, że producent postawił na dość minimalistyczny, ale przy tym stylowy design. Udało się zachować jednak oryginalność całego projektu – ciężko będzie pomylić te słuchawki z jakimikolwiek innymi.

Znacznie bardziej interesujące jest jednak to, co znajdziemy w środku. Za jakość dźwięku w Creative Zen Air odpowiadają 10-milimetrowe przetworniki neodymowe. W połączeniu z pełnym wsparciem dla Bluetootha 5.0 oraz z kodekami audio AAC SBC gwarantuje nam to bardzo przyjemną jakość dźwięku. Do tego mamy też autorską technologię Super X-Fi Ready pozwalającą na odwzorowanie dźwięku z wysokiej klasy systemów wielogłośnikowych.

Sprawdź: Wygrzewanie słuchawek – co to jest? Czy warto to robić?

Bardzo miłym i szczególnie pożądanym dodatkiem z pewnością jest również ANC, czyli system aktywnej redukcji szumów. Dzięki niemu, słuchawki Creative Zen Air sprawdzą się doskonale w nieco bardziej hałaśliwych miejscach, takich jak chociażby komunikacja miejska. Oprócz tego, słuchawki wyposażone są w cztery mikrofony umożliwiające nam rozmowy i aktywowanie głosowe asystentów (Siri lub Google).

Zen Air powinny wystarczyć na 18 godzin słuchania muzyki na pojedynczym ładowaniu, z czego po 6 godzinach konieczne będzie podładowanie ich w etui, ładowanym indukcyjnie. Całość wygląda więc więc naprawdę bardzo ciekawie, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę również cenę. Zapłacimy za nie jedynie 219 złotych.

Zobacz też:
Creative Blaze – testujemy budżetowe słuchawki gamingowe
Dyson Zone – nowe słuchawki z oczyszczaczem powietrza
Sony prezentuje dwa nowe high-endowe walkmany

Oceń ten post