• Ostatnia modyfikacja artykułu:8 miesięcy temu

CS:GO pobiło kolejny rekord. Skórka zmieniająca wygląd broni sprzedała się za rekordową kwotę, która przyprawia o zawroty głowy.

Counter Strike: Global Offensive, czyli po prostu CS:GO to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych gier e-sportowych. Tytuł ma już ponad 10 lat, ale wciąż bije nowe rekordy. Kilka miesięcy temu grało w niego najwięcej graczy jednocześnie! W dodatku, Valve zapowiedziało już olbrzymią aktualizację zmieniającą dość mocno fizykę i grafikę. Wszystko zacznie wyglądać nowocześnie i dokładnie tak, jak na 2023 rok przystało.

Ważnym elementem CS:GO są również popularne skiny, czy może raczej skórki posługując się naszym ojczystym językiem. Ich zasada działania jest bardzo prosta – upiększają one jedynie wybrane bronie. Modyfikują więc tylko i wyłącznie wygląd, ale nie wpływają wcale na statystyki czy siłę rażenia. Mimo to, gracze bardzo chętnie je kupują.

Sprawdź też: Słuchawki gamingowe – najlepsze modele w każdej cenie

Oczywiście, niektóre skiny są warte więcej od innych. Wpływa na to wiele czynników, ale najważniejszym jest oczywiście ich dostępność. Jedyny sposób ich pozyskiwania to skrzynki, które możemy otwierać kluczami wartymi około 10 złotych. Mamy wtedy szansę na wylosowanie rzadkiego i drogiego skina, ale znacznie częściej otrzymamy coś pospolitego i niezbyt urodziwego.

Tymczasem, pewien szczególny skin sprzedał się za niesamowite wręcz pieniądze. Mowa tutaj o pewnej skórce do karabinu AK-47 – Case Hardened. Sprawa jest tutaj jeszcze bardziej ciekawa – każdy wzór Case Hardened jest unikalny i generowany losowo. Ten konkretny egzemplarz to tzw. blue gem, czyli model z maksymalnie niebieskim zabarwieniem. Dodatkowo naklejone są na niego 3 bardzo rzadkie naklejki z turnieju w Katowicach w 2014 roku.

No dobrze, ale o jakiej kwocie w ogóle mówimy? Skórka sprzedała się za 400 tysięcy dolarów, czyli za ponad 1,6 miliona złotych!

Zobacz też:
CS:GO 2 zadebiutuje już wkrótce? Nvidia źródłem przecieku!
Valve zabrania chwalenia się nagrodami i recenzjami na Steamie
Steam pobił rekord – 30 milionów zalogowanych użytkowników

Oceń ten post