• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Platforma Steam pobiła wczoraj bardzo ważny rekord. Po raz pierwszy miała ponad 30 milionów zalogowanych użytkowników.

Wygląda na to, że Steam cały czas rośnie w siłę. Valve udało się pobić kolejny, bardzo imponujący rekord. W niedzielę, koło 16:00 czasu polskiego z platformy korzystało jednocześnie 30 032 005 graczy. To pierwszy w jej historii wynik powyżej 30 milionów. Z pewnością jednak, rekord zostanie już wkrótce pobity.

Mogłoby się wydawać, że Steam powinien spodziewać się sporych spadków. Rynek komputerów nie znajduje się w zbyt dobrym położeniu, wchodzimy w globalny kryzys a konkurencja w postaci Xbox Cloud Gaming czy Epic Games Store nie próżnuje. Tymczasem, platforma wciąż radzi sobie po prostu doskonale. 30 milionów to świetny wynik – ostatni rekord padł w marcu 2022 roku i wynosił 29 989 681 użytkowników.

Sprawdź: Tania klawiatura mechaniczna – najlepsze modele

Oczywiście, nie każdy zalogowany użytkownik grał akurat w gry komputerowe. Spora część z nich korzystała jedynie z funkcji społecznościowych lub po prostu przeglądała dostępne w sklepie gry. Najpopularniejsze tytuły wciąż odpowiadają jednak za dużą część ruchu na platformie. W Counter Strike: Global Offensive w niedzielę zagrało w tym samym momencie ponad milion graczy. Kolejne miejsca zajmują Dota 2, Lost Ark i 15-letnie(!) Team Fortress 2. Równie dobrze radzą sobie też Apex Legends, PUGB: Battlegrounds oraz Rust i Destiny.

Kiedy Steam znowu pobije rekord? Prawdopodobnie nie będziemy czekali na niego zbyt długo. Nadchodzą przecież wyprzedaże oraz okres świąteczny.

Zobacz też:
Steam doczekał się wielkiej aktualizacji wersji mobilnej!
Valve zdradza daty nadchodzących wyprzedaży na Steam
Valve zabrania chwalenia się nagrodami i recenzjami na Steamie

Oceń ten post