• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Amazon opublikował swoje kwartalne wyniki finansowe. Doskonale już wiemy, czemu Andy Jassy został nowym CEO!

Jak każda firma publiczna, Amazon opublikował swoje cokwartalne raporty na temat osiągniętych zysków (lub strat oczywiście, ale to raczej nie w tym przypadku). W drugiej ćwiartce 2021 firma zarobiła aż 113 miliardów dolarów. W stosunku do 2020, jest to wzrost aż o 27%. Co jednak ciekawe, inwestorzy liczyli na nieco więcej i akcje znacząco poszybowały w dół.

Zdecydowana większość segmentów Amazona zanotowała dość wysokie wzrosty. Jeden z nich przebił jednak nawet najśmielsze oczekiwania. Chodzi tutaj oczywiście o Web Services, które zarobiło w kwartał prawie 15 miliardów dolarów. To wzrost o aż 37% w skali roku. Zgadnijcie kto był szefem tego działu.

Zobacz: Nie tylko Kindle – najlepsze czytniki e-booków

Oczywiście, był nim Andy Jassy, czyli obecny CEO Amazona. Wygląda więc na to, że wybór nowego szefa był bardzo dobry i poparty twardymi liczbami. Inwestorzy również wypowiadają się w tej kwestii bardzo ciepło – ich zdaniem to idealny człowiek na to stanowisko.

Andy Jassy zarządzał AWS niemal od początku jego istnienia. To właśnie za jego kadencji, Amazon wyrósł na jednego z największych graczy na rynku chmur obliczeniowych i serwerów. Zrezygnował ze stanowiska dyrektora dopiero 5 lipca, obejmując posadę CEO po Jeffie Bezosie.

Czy Amazon pod nowym kierownictwem utrzyma dotychczasowe tempo rozwoju? Cóż, większość inwestorów liczy raczej, że jeszcze je podwyższy. Ale dopiero czas pokaże, czy to w ogóle możliwe.

Zobacz też:
Amazon banuje wszystkie konta NSO Group, twórców spyware’a Pegasus
Jeff Bezos nie jest już CEO Amazona. Co dalej z jego karierą?
Amazon wykupuje firmy, które dostarczają im produkty

Oceń ten post