• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Najsłynniejszy żart w historii Internetu, czyli Rickroll przebił właśnie magiczną barierę. Never Gonna Give You Up Ricka Astleya ma już miliard wyświetleń.

Być może nieco młodsi Internauci będą potrzebowali tutaj krótkiego wyjaśnienia, czym w ogóle jest Rickroll i czemu jest uznawany za jeden z większych fenomenów Internetu. Co ciekawe, geneza tego popularnego żartu nie jest wcale do końca znana. Po prostu przyjęło się, że tak już jest.

Cały Rickroll jest wręcz banalny w swojej prostocie. Kiedy ktoś zadaje pytanie, na właściwie dowolny temat, możemy pokazać mu link, prowadzący do interesującej go odpowiedzi. W rzeczywistości, znajduje się tam jednak utwór Ricka Astleya pt. Never Gonna Give You Up. I to właściwie tyle, na tym polega cały żart.

Zobacz: Ile zarabia się na YT? Ranking Youtuberów

Sam dowcip jest już naprawdę stary. Pierwszy raz do mainstreamu przebił się w 2008 i właściwie pozostał od tego czasu na stałe w kulturze Internetu. W pewnym momencie podchwyciły go serwisy takie jak PayPal, Facebook czy nawet drużyna futbolu amerykańskiego New York Mets.

Co jednak sądzi o tym wszystkim sam Rick Astley? Początkowo piosenkarz nie był zupełnie zachwycony tym pomysłem. Bardzo szybko się jednak do niego przekonał i stwierdził, że Rickroll jest naprawdę zabawny, jednak zupełnie nie rozumie jego fenomenu. Cóż, ciężko się mu dziwić.

Youtube przygotowało również specjalne badanie, pokazujące jak wiele wyświetleń miałby Rickroll, gdyby były one zliczane już od pierwszej odsłuchanej sekundy. Pełny raport możecie znaleźć tutaj 😉

Zobacz też:
Lucasfilm zatrudniło Youtubera tworzącego filmy deepfake
Youtube planuje wkrótce usunąć “łapki w dół” z serwisu
Burger King przyjmuje już Dogecoiny. Jest tylko jeden haczyk…

Oceń ten post