• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Discord nareszcie wprowadził długo oczekiwaną przez użytkowników aktualizację. Możemy połączyć już nasze konto z kontem PlayStation Network.

Ciężko nie zauważyć, że Discord to zdecydowanie ulubiony komunikator wszystkich graczy. Nic zresztą dziwnego, poza intuicyjnym interfejsem jest on doskonale zintegrowany z grami. Chat możemy uruchomić bez minimalizowania rozgrywki, a pokoje głosowe są niemal pozbawione opóźnień i lagów.

Dodatkowo, bardzo miłym akcentem jest to, że nasi znajomi mogą zobaczyć z poziomu Discorda czy aktualnie gramy w jakaś (i w jaką dokładnie) grę. To znana i lubiana funkcja, doceniania przez graczy – znacznie łatwiej znaleźć nam dzięki niej kogoś do wspólnej rozgrywki.

Sprawdź: Słuchawki do PS5 – najlepsze modele

Tymczasem, po wielu miesiącach zapowiedzi (mówiło się o tym już w maju 2021!) Discord nareszcie będzie zintegrowany z naszym kontem PlayStation Network. To doskonała wiadomość dla wszystkich miłośników konsol, którzy dotychczas mogli czuć się lekko porzuceni.

Już za kilka dni, Discord pozwoli nam na połączenie obu kont. Oznacza to, że nasi znajomi będą widzieli już w co aktualnie gramy na naszym PlayStation. Dodatkowo, możemy wprowadzić też do naszego profilu nasze PSN ID, czyli unikalną nazwę użytkownika, dzięki czemu Discordowi znajomi łatwo będą mogli dodać nas do znajomych na PlayStation. Brzmi całkiem fajnie, prawda?

Oczywiście, jak na razie to bardzo proste i ograniczone funkcje. Wiemy jednak, że to dopiero początek całej współpracy i powinniśmy oczekiwać wielu nowych możliwości. Biorąc jednak dotychczasowe tempo ich wprowadzania, to raczej musimy być mocno cierpliwi.

Zobacz też:
WhatsApp chce wprowadzić chaty grupowe na wzór Discorda
Discord kupuje firmę AI, która pomoże zwalczyć nękanie i zastraszanie
Sony kupuje Bungie – twórców Halo i Destiny

Oceń ten post