• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Android Auto nareszcie doczekało się uwielbianego przez wielu użytkowników komunikatora. W samochodzie zainstalujemy już aplikację Discord!

System Android Auto jest obecny na rynku już od wielu lat. Mimo to, wciąż nie oczarowuje użytkowników bogatą funkcjonalnością. Liczba dostępnych aplikacji nie jest wcale zbyt imponująca, a interfejs użytkownika najlepiej określi słowo „toporny”. Niestety, wciąż nie znamy daty zapowiadanej od dawna aktualizacji, która nareszcie to naprawi i wprowadzi chociażby długo oczekiwaną funkcję dzielenia ekranu.

Ciężko winić jednak Android Auto za brak wielu dostępnych aplikacji. Mówimy tutaj o systemie czysto samochodowym. Każda z nich musi spełnić więc bardzo rygorystyczne kryteria, aby móc zostać na nim wydana. W końcu prowadząc samochód nie możemy obsługiwać ręką skomplikowanego interfejsu. Kierowca musi skupić się zamiast tego na drodze.

Sprawdź: Najlepsze aplikacje na Android Auto

Na szczęście, Discord nareszcie jest już dostępny na Android Auto. Oczywiście, trafił on tam w nieco innej postaci, niż wersja którą znamy z komputerów i smartfonów. Jeśli otrzymamy jakąś wiadomość, to wyświetli nam się jedynie proste powiadomienie. Jej treść odczyta za to lektor, dzięki któremu nie będziemy musieli odrywać się od bezpiecznego prowadzenia pojazdu.

Jak słusznie możecie przypuszczać, na wszystkie wiadomości odpowiemy również głosowo, za pomocą Asystenta Google. Jest natomiast jeden spory minus. Z jakiegoś powodu, wersja na Android Auto nie pozwala na prowadzenie rozmów głosowych, co wydaje się nie mieć zbyt wiele sensu. Być może implementacja ten funkcji była jednak z jakiegoś powodu problematyczna.

Zobacz też:
Discord jest już zintegrowany z PlayStation Network
Android Auto: Google całkowicie wycofuje aplikację na smartfony
Autonomiczne samochody: to producent będzie odpowiedzialny za wypadek

Źródło: 9to5Google

Oceń ten post