• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Musieliśmy na to bardzo długo czekać, ale nareszcie wiemy, kiedy Disney+ zadebiutuje w naszym kraju. Przy okazji, poznaliśmy też cenę subskrypcji.

No dobrze, zacznijmy zatem od najważniejszej informacji – kiedy będziemy mogli w końcu obejrzeć legalnie The Mandalorian? Musimy na to jeszcze moment zaczekać. Disney+ zadebiutuje w Polsce dopiero 14 czerwca 2022. Czekaliśmy już jednak na to tak długo, że te kilka miesięcy raczej nie robi nam zbyt dużej różnicy.

Znamy też bardzo istotny szczegół, czyli ceny abonamentu. Disney+ nie oferuje żadnych różnorodnych planów, mamy do wyboru jedynie to, czy chcemy rozliczać się miesięcznie czy rocznie. W tym pierwszym przypadku, zapłacimy 28,99 zł za miesiąc. Roczny abonament kosztuje za to 289,90 zł. Ciężko nie zauważyć, że dość mocno się to opłaca – zaoszczędzimy 58 złotych.

Sprawdź: Telewizor 43 cale – najlepsze modele

Cena nie odstaje zbytnio od konkurencji, zarówno Netflix jak i HBO Max kosztują nas dość podobnie. Liczyliśmy jednak trochę na mocniejszą promocję na start, taką jak chociażby 43 zł za rok korzystania z Amazon Prime. Ale cóż, Disney+ nie musi raczej nikogo zachęcać, zwyczajnie bronią się bardzo bogatą ofertą filmów i seriali.

Na jakie produkcje szczególnie warto zwrócić uwagę? Na pewno najpopularniejsze w Polsce okażą się seriale z uniwersum Star Wars, takie jak The Mandalorian czy The Book of Boba Fett czy filmy z uniwersum Marvela, chociażby nadchodzący Moon Knight. Młodsi widzowie na pewno ucieszą się za to z mnóstwa klasycznych bajek.

Zobacz też:
Apple wygrało Oscary 2022! Netflix bez wymarzonej statuetki
Netflix zaczyna pobierać opłaty za współdzielenie kont
Disney+ ma już 118 mln użytkowników i poważny problem

Oceń ten post