• Ostatnia modyfikacja artykułu:8 miesięcy temu

Firma kurierska DPD ostrzega swoich klientów o wycieku danych. Na szczęście, sprawa nie jest chyba aż tak poważna jak mogłoby się wydawać.

Klienci DPD otrzymali dzisiaj mrożącą krew w żyłach wiadomość. Popularna firma kurierska poinformowała ich o tym, że u jednego z ich partnerów doszło do wycieku danych. Oznacza to, że ich numery telefonów trafiły w niepowołane ręce. Konkretniej, chodzi tutaj o firmę SerwerSMS, która wykryła kilka dni temu intruza na jednym ze swoich serwerów.

Oznacza to oczywiście, że numery telefonów mogły wpaść w niepowołane ręce. Nie oznacza to jednak, że z całą pewnością tak się stało. Jak na razie trzeba po prostu zaczekać na rozwój sytuacji i zachować szczególną ostrożność. DPD zaleca, aby nie klikać w podejrzane linki zawarte w wiadomościach oraz przypomina, żeby ignorować prośby o dokonanie dodatkowych opłat za usługi lub o przekazanie dodatkowych danych.

Sprawdź: Darmowy antywirus – najlepsze programy

Najważniejsza wiadomość jest jednak taka, że doszło do wycieku archiwalnej bazy danych. Znaczna część numerów może być już nawet nieaktualna. Oczywiście, jest to marną pociechą, jeśli nie zmienialiśmy od dawna naszego numeru telefonu. W tym przypadku najprawdopodobniej możemy założyć, że faktycznie doszło do wycieku.

Jak na razie są to jednak spekulacje a więcej szczegółów dostarczy nam dopiero oficjalne oświadczenie od DPD. Wydaje się jednak, że nie ma raczej zbyt dużego powodu do obaw. Warto zachować jednak wzmożoną ostrożność i uważnie sprawdzać odbiorcę każdej wiadomości.

Zobacz też:
MSI padło ofiarą hakerów – wykradli mnóstwo danych
Morele nie zapłaci kary za wyciek danych. Otrzymają za to zwrot kosztów
Autopay udostępniło mailem dane swoich użytkowników

Oceń ten post