• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Elektryczny samochód koncepcyjny to projekt w 100% wykorzystujący technologie i rozwiązania na potrzeby pojazdów EV.

Dotychczasowe pojazdy elektryczne Volvo były pochodnymi istniejących modeli. Teraz jednak Volvo w końcu pokazało, na co stać tę markę, gdy buduje EV od podstaw.

I tak oto pojawił się elektryczny samochód koncepcyjny Concept Recharge. Wskazuje on kierunek firmy, jakim chce podążać w zakresie pojazdów EV. Zarówno pod względem estetyki, jak i technologii.

Concept Recharge rezygnuje ze zwykłej komory silnika i akumulator znajdziemy tutaj w podłodze. Dzięki temu mamy większe wnętrze samochodu. Volvo może też usunąć niepotrzebne elementy i postawić na atrakcyjniejszy wygląd – całość wygląda jak wysoki hatchback.

Sprawdź: Jakie auta elektryczne z dopłatą

Samo wnętrze jest również bardzo przestronne i odsłonięte. Firma używa tutaj sformułowania “skandynawski salon”. Jeszcze ciekawiej prezentuje się deska rozdzielcza z 15-calowym ekranem dotykowym, który służy za system informacyjno-rozrywkowy. Na dachu samochodu znajdziemy z kolei czujniki LiDAR, które zbierają dane z otoczenia i umożliwiają jazdę autonomiczną.

Na razie Volvo nie informuje czy jest szansa, aby ten koncept przeszedł do fazy produkcyjnej. Nie ma też informacji kiedy możemy spodziewać się elektryków w takiej formule. Póki co firma chciała jedynie pokazać, co jest możliwe, gdy produkujemy samochód elektryczny zupełnie od postaw. Trzeba przyznać, że podoba nam się to, co widać na zdjęciach. Przykładowe zamieszczamy poniżej, a jeszcze więcej znajdziesz na oficjalnej stronie Volvo.

Elektryczny samochód koncepcyjny

Elektryczny samochód koncepcyjny

Elektryczny samochód koncepcyjny

Zobacz też:
Auta elektryczne – jakie można kupić w Polsce i które mają największy zasięg?
Spiritus – samochód elektryczny i koparka kryptowalut w jednym

Źródło: Engadget.com

Oceń ten post