• Ostatnia modyfikacja artykułu:5 miesięcy temu

Na ile wyceniacie brak reklam w serwisach Instagram i Facebook? Meta twierdzi, że 75 złotych miesięcznie to rozsądna i wyważona kwota.

Instagram i Facebook, czyli dwa sztandarowe produkty Mety to oczywiście w pełni darmowe portale. Jak to bywa w takim przypadku, skoro portal jest darmowy, to produktem jest sam użytkownik. Meta zarabia większość swoich przychodów na reklamach i profilowaniu użytkowników. Mają jednak jeden zasadniczy problem – Komisja Europejska coraz skuteczniej to utrudnia.

Jaka jest recepta na ten problem? Meta zaoferuje niedługo płatny abonament, pozwalający na przeglądanie Facebooka i Instagrama bez reklam. Użytkownicy będą mieli wybór albo zgodzić się na personalizację, albo opłacić po prostu abonament. Niestety, nie będzie on wcale zbyt tani! Pierwszy plan zakłada, że za Instagrama zapłacimy 14 dolarów miesięcznie a za pakiet z Facebookiem 17 dolarów. W sumie daje to 75 złotych miesięcznie a do tego doliczyć pewnie trzeba będzie jeszcze opłaty i prowizje.

Sprawdź: Jak usunąć konto na Instagramie?

No dobra, kto tak naprawdę mógłby być zainteresowany takim pakietem? Tak naprawdę, to absolutnie nikt. Wydaje się, że nowy pomysł Mety ma jedynie wytrącić kilka argumentów z ręki Komisji Europejskiej i spowolnić prace nad ewentualnymi ustawami. Co ciekawe, subskrypcja będzie dostępna tylko dla użytkowników z Europy.

Czy oznacza to, że Facebook i Instagram staną się płatne? Wbrew temu co można przeczytać w clickbaitowych nagłówkach – absolutnie nie. Meta nie ma takich planów. Dla zwykłego użytkownika nie zmieni się tak naprawdę nic.

Zobacz też:
Facebook ma nowe logo. Czy ktoś w ogóle to zauważył?
Messenger Lite odchodzi do historii. Meta wyłącza aplikację
Emulator Androida – co to jest i jak go zainstalować?

Oceń ten post