• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 miesiąc temu

Facebook rozpoczął już oficjalnie testy swojego portfela kryptowalut Novi. Niestety, są jak na razie bardzo limitowane.

O tym, że Facebook chce wejść na rynek kryptowalut wiedzieliśmy już od bardzo dawna. Ponad dwa lata temu ogłosili, że pracują nad własnym cyfrowym portfelem. Od pewnego czasu mogliśmy jednak odnieść wrażenie, że projekt został porzucony. Na szczęście nic bardziej mylnego – oficjalnie ruszył już pierwszy test Novi.

Jak na razie, wdrożenie jest bardzo skromne. Do Novi ma dostęp zaledwie ułamek użytkowników ze Stanów Zjednoczonych i Gwatemali. Facebook zapowiedział, że planuje wszystko robić tym razem bardzo powoli. To branża, w której nie ma miejsca na żadne błędy – możemy przecież stracić naprawdę duże pieniądze.

Zobacz: Koparka kryptowalut – najlepsze modele

Niestety, potwierdziła się też jedna rzecz: Facebook najprawdopodobniej zrezygnuje z własnej kryptowaluty Diem. Plany jej wprowadzenia spotkały się bardzo zdecydowaną krytyką Kongresu w USA. Biorąc pod uwagę obecną sytuację, firma nie mogła pozwolić sobie na kolejne problemy i skandale.

Co możemy więc jak na razie przechowywać w portfelu Novi? Jak na razie mamy dostęp tylko do jednej kryptowaluty – Pax Dollar. Jest to waluta stabilna, nie opierająca się na żadnej spekulacji. Jej kurs odpowiada po prostu jednemu dolarowi amerykańskiemu. Pozwala to wykorzystać wszystkie możliwości kryptowalut, takie jak anonimowe przelewy i szybkie transakcje, ale jednocześnie wyklucza ją jako inwestycję.

Jak na razie nie mamy żaden pewności, czy portfel Novi trafi kiedykolwiek do szerszego grona użytkowników. Wszystko zależy od tego, jak potoczą się testy.

Zobacz też:
Facebook zmieni swoją nazwę już w przyszłym tygodniu
Kryptowaluty to przeszłość. Górnicy kopią karty do FIFA 2021
Apple zainwestuje w kryptowaluty? Tajemnicza oferta pracy

Oceń ten post