• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 miesiąc temu

Netflix pochwalił się wynikami swojego serialu Squid Game. Przerosły nawet najśmielsze oczekiwania największych optymistów!

Bez wątpienia, Squid Game to największy hit wszech czasów na platformie Netflix. Jak się jednak okazuje, skala sukcesu jest wręcz gigantyczna. Firma postanowiła podzielić się z nami wszystkimi statystykami i wynikami finansowymi, robią olbrzymie wrażenie.

Przede wszystkim, serial o ciężko zadłużonych nieszczęśnikach biorących udział w morderczych grach obejrzało już ponad 142 miliony gospodarstw domowych. To zasięg, na który nie mogą liczyć żadne inne produkcje. Dla porównania, odcinki Gry o Tron notowały średnio wynik na poziomie 23-26 milionów.

Zobacz: Telewizor 65 cali – najlepsze modele

Squid Game bardzo szybko stało się też najchętniej oglądanym serialem w 94 różnych państwach, deklasując często popularne, lokalne produkcje. Wszystko to staje się jednak jeszcze bardziej imponujące, kiedy zaczniemy rozmawiać o pieniądzach. Netflix zarobił na tym serialu astronomiczne wręcz kwoty.

Budżet Squid Game był wbrew pozorom dosyć skromy – to jedyne 21,4 miliona dolarów. Sam nowy odcinek specjalny programu Dave’a Chapelle’a kosztował o 3 miliony więcej! Netflix zarobił jednak na tej skromnej inwestycji 42 razy tyle ile wydał. Cały serial przyniósł im jak na razie niecałe 900 milionów dolarów dochodu.

A to jeszcze nie koniec. Firma ogłosiła, że już wkrótce rozpocznie oficjalną sprzedaż gadżetów. Niemal na pewno dochód przebije więc okrągły miliard dolarów, na pewno znajdzie się wielu chętnych na charakterystyczne maski. Przy okazji, Netflix pobił też absolutny rekord napływu nowych użytkowników – prawie 4,5 miliona w kwartał.

Zobacz też:
Netflix zwalnia pracowniczkę w atmosferze skandalu
Netflix stanie przed sądem przez popularność Squid Game
Kroniki Seinfelda trafiły na Netflix. Niestety bez części dowcipów

Oceń ten post