• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Wygląda na to, że potwierdzają się wszystkie plotki. EA nie wyda już żadnej gry piłkarskiej pod marką FIFA! Zrobi to natomiast sama FIFA.

FIFA to bez wątpienia jednak z najbardziej znanych serii gier na świecie. Fani co roku kupują z uśmiechem na ustach nową wersję, a twórcy zarabiają miliony dolarów na samych mikropłatnościach. Mało kto pamięta jednak, że nazwa nie należy wcale do EA – jest im udzielana w ramach licencji przez międzynarodową federację piłki nożnej, czyli Fédération Internationale de Football Association.

I tutaj pojawia się właśnie problem – już wkrótce EA straci licencję na używanie ich nazwy. Ostatni kontrakt podpisali w 2012 na okres 10 lat. Wygląda na to, że nowa umowa absolutnie nie dojdzie do skutku – strony nie są w stanie wynegocjować kompromisowych warunków. Innymi słowy, federacja żąda znacznie więcej pieniędzy niż EA jest chętne zapłacić. Konkretniej, mowa o okrągłym miliardzie dolarów.

Sprawdź: Monitor gamingowy 144 Hz – najlepsze modele

Jaki będzie tego skutek? Cóż, niemal z całą pewnością wiemy już, że EA nie wyda kolejnej gry z serii FIFA. Oczywiście, nie rezygnują przy tym z gier piłkarskich, zmieni się jedynie nazwa. Jeśli wierzyć przeciekom, to nowy tytuł będzie nazywał się po prostu EA Sports FC. Nie mamy jednak jak na razie pojęcia, czy uda im się zachować licencje na nazwiska zawodników i nazwy klubów. Już teraz mają z tym przecież lekkie problemy – Juventus w najnowszej odsłonie gry nazywa się Piemonte Calcio.

Co ciekawe, FIFA (federacja) ma w planach stworzenie własnej gry piłkarskiej! Co z tego jednak wyjdzie? Tego nie wiadomo.

Zobacz też:
“FIFA to tylko 4 litery na pudełku” – EA cieszy się ze zmian
EA zarabia 3 tys. dolarów na minutę na lootboxach do FIFA 21
Call of Duty Warzone popsuje cheaterom całą zabawę

Oceń ten post