• Ostatnia modyfikacja artykułu:10 miesięcy temu

Lada moment na sklepowych półkach pojawią się karty GeForce RTX 4060 Ti i Radeon RX 7600. Tymczasem, znamy już wyniki pierwszych testów wydajności.

Zarówno Nvidia jak i AMD nareszcie wprowadzą do swojej oferty nieco bardziej budżetowe karty z najnowszej generacji. Bez wątpienia jest to coś, na co od dawna czekali gracze – aktualne modele z serii RX 7000 i RTX 4000 są po prostu drogie i nie każdy może sobie na nie pozwolić. Wszyscy czekają więc na nieco tańsze modele.

Tymczasem, portal VideoCardz zebrał wyniki testów kart RTX 4060 Ti i Radeon RX 7600 które wyciekły do sieci i połączył je wszystkie w jeden agregat znacząco ułatwiający porównanie. Warto jednak pamiętać, że mowa tutaj o przedpremierowych sterownikach – aktualizacja może dość mocno je zmienić, aczkolwiek nie spodziewamy się w tej kwestii bardzo dużej rewolucji.

Sprawdź: Używana karta graficzna – czy warto ją kupić? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Jak wypadają wyniki? RTX 4060 Ti radzi sobie mniej więcej o 25% lepiej w benchmarku TimeSpy i aż o 63% lepiej w Speed Way. To absolutna deklasacja! Mimo to, Radeon RX 7600 wypada znacznie lepiej od karty z poprzedniej generacji, czyli RTX 3060 Ti. Nie jest to jednak zbyt mocna pociecha, prawda? Warto zauważyć również, że nowy Radeon jest jedynie o średni o 11% wydajniejszy od modelu RX 6650 XT.

Oczywiście, są to wyniki benchmarków. Rzeczywista wydajność grach może okazać się nieco inna. Ponownie jednak – nie ma co liczyć na cuda. RTX 4060 Ti niemal na pewno będzie po prostu mocniejszą kartą z tej dwójki.

Zobacz też:
Radeon RX 7600 – znamy już europejskie ceny
AMD rośnie w siłę kosztem Intela na rynku procesorów
Nvidia rozda setki kart graficznych z okazji Summer of RTX 2023

Oceń ten post