• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Analitycy z TF International Securities informują, że gogle Apple AR zadebiutują już w przyszłym roku. Podobno będą stosunkowo drogie, niemniej wielu fanów marki jest zachwyconych. Zwolennicy Apple’a już od kilku lat czekają na coś nowego, a nie tylko kolejne wersje tych samych sprzętów.

Apple AR to gogle do rozszerzonej rzeczywistości, które prawdopodobnie obsłużą też elementy VR (wirtualna rzeczywistość). Będą adresowane przede wszystkim do użytku domowego i do rozrywki. Natomiast mniej więcej w 2025 r. Apple ma podobno wprowadzić jeszcze smart okulary Apple Glass. Te będą przeznaczone do noszenia na zewnątrz i zapewnią wiele ciekawych “rozszerzeń” na mieście.

Zobacz: Office crack 2016 nie jest ci potrzebny

Cena gogli Apple’a wyniesie podobno 1000 dol. lub więcej. To sporo. Do tego będą one współpracować prawdopodobnie tylko z nowszymi iPhone’ami. Jeśli ktoś nie ma do tej pory telefonu Apple, a zależy mu na AR, będzie to dla niego dodatkowy wydatek.

Apple AR – specyfikacja

Mówi się, że gogle Apple’a będą miały kształt kasku i otrzymają 6 obiektywów, skaner LiDAR, czujnik ToF oraz możliwość nagrywania wideo w rozdzielczości 8K. Ponadto będą obsługiwać dźwięk przestrzenny, a opaski na głowę mają być wymienne.

Poza goglami Apple wprowadzi jeszcze smart okulary Apple Glass. Tutaj firmie zależy na tym, aby sprzęt był wyjątkowo lekki i długo pracował na baterii. Producent napotyka wiele przeszkód, bo trochę jest stworzyć odpowiednio dobrej jakości okulary z akumulatorem, które nie ważą zbyt dużo, a przy tym działają długie godziny na zasilaniu bateryjnym.

Wszystkie te informacje, choć ciekawe, nie są oczywiście potwierdzone przez Apple. Nie możemy więc mieć pewności, że firma rzeczywiście ma takie, a nie inne plany.

Zobacz też:
Apple udostępnia autorskie treści AR – szykuje się na Apple Glass?
Dan Riccio z Apple’a zajmie się projektem AR/VR – zmienił stanowisko
Okulary Apple Glass mają zdziałać cuda. Nad czym pracuje producent iPhone’a?

Źródło: WCCFTech.com

Oceń ten post