• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Okulary Apple Glass podobno przechodzą do drugiej fazy rozwoju. Sugeruje to, że Apple ciągle chce wprowadzić smart okulary na rynek i nie zrezygnowało z tych planów.

Ciągle jeszcze będziemy musieli nieco poczekać na premierę okularów AR, ale podobno Apple poświęca im coraz więcej uwagi. Obecnie firma koncentruje się na tym, aby były możliwie najlżejsze, a przy tym długo działały na baterii.

Sprawdź: Apple iPad Pro z ekranem mini-LED w 2021 r.

Rzeczywistość rozszerzona staje się coraz ważniejsza dla Apple’a. Firma oferuje wiele rozwiązań wykorzystujących AR i wierzy w tę technologię – zarówno od strony sprzętowej (najnowszy iPhone), jak i aplikacji.

Serwis DigiTimes przekonuje, że Apple przejdzie do trzeciej fazy rozwoju produktu już za kilka miesięcy. Wtedy okulary mają być już produkowane w wersji prototypowej. Na tym etapie wielu specjalistów Apple’a będzie oceniać, czy pod kątem inżynierskim opracowywane okulary spełniają wszelkie normy.

Okulary Apple Glass odmienią rynek

Jeśli wierzyć nieoficjalnym doniesieniom, okulary Apple Glass odmienią rynek tak, jak zrobił to pierwszy iPhone w 2007 r.

W momencie premiery pojawią się podobno bardzo oryginalne i przydatne aplikacje. Ludzie zaczną też w dużym stopniu polegać na AR w codziennym życiu – zwłaszcza poza domem.

Podobne: Samochód elektryczny Apple w 2024 r.

Na razie jednak okulary są dopiero przygotowywane. Premiera miałaby nastąpić nie wcześniej niż w 2023 r. Do tego czasu Apple nie tylko chce dopracować swój nadchodzący produkt, ale także jeszcze bardziej rozwinąć sam rynek AR. W porównaniu do aplikacji mobilnych, aplikacji AR ciągle jest za mało i nie ma zbyt wielu bardzo przydatnych, miejscami rewolucyjnych narzędzi.

Źródło: WCCFTech.com

Oceń ten post