• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Z pewnością zdarzyła wam się sytuacja, w której musieliście przejechać drogą, której nie ma w Google Maps. Firma zamierza już wkrótce to naprawić i pozwolić użytkownikom narysować samemu drogę na mapie.

Małe osiedlowe uliczki są często absolutnie niezbędne do nawigowania po miastach. Potrafią one zaoszczędzić nam dużo czasu i znacznie wygodniej dojechać do celu. Niestety, bardzo często nie znajdziemy ich w Google Maps.

Dotychczas, użytkownicy mieli możliwość dodawania dróg jedynie poprzez wskazanie punktu na mapie, gdzie takowa powinna się znajdować. Tak naprawdę jednak, zupełnie nic to nie dawało. Najczęściej brakowało bardzo wąskich i krętych uliczek, serwis, więc odrzucał znaczną większość sugestii – algorytmy nie widziały tych ulic na zdjęciach satelitarnych.

Ranking: najlepsze wideorejestratory samochodowe

Nowa opcja ma pomóc udoskonalić Google Maps. Użytkownicy będą już w stanie narysować przebieg ulicy za pomocą nowego narzędzia. Dodatkowo, serwis nie będzie wymagał już w każdym przypadku nazwy ulicy.

Ten ostatni punkt jest szczególnie ważny, często najmniejsze uliczki nie mają nawet swojej własnej nazwy. Dotychczas Google odrzucało automatycznie wszystkie nienazwane sugestie.

Oczywiście, Google Maps w dalszym ciągu będą ściśle nadzorowały dodawane ulice. Pojawią się one w serwisie dopiero po akceptacji. Wandale internetowi nie będą więc w stanie zbytnio zaszkodzić.

Razem z możliwością rysowania na mapach otrzymamy jeszcze jedną nową funkcję – Photo Updates. Będzie to forma minirecenzji ze zdjęciem. Często nie mamy ochoty pisać szczegółowej opinii o danym miejscu, teraz będziemy mogli po prostu umieścić podpisane zdjęcie w serwisie.

Działanie nowej funkcji możecie zobaczyć tutaj.

Zobacz też:
Google planuje ułatwić dodawanie zdjęć do Street View
Stacje ładowania samochodów elektrycznych w Mapach Google
OpenStreetMap ma już ponad sto milionów edycji

Źródło: The Verge

Oceń ten post