• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Google odświeżyło swoje klucze zabezpieczające Titan. Od teraz, w sprzedaży będą już jedynie dwa modele – oba z chipem NFC

Klucze zabezpieczające Titan to niezwykle poręczne i przydatne urządzenia. Działają one na dokładnie takiej samej zasadzie, jak wszystkie inne klucze sprzętowe. Dzięki nim, możemy zabezpieczyć swoje konto i komputer przed nieuprawnionymi wizytami – możemy zalogować się tylko i wyłącznie mając fizyczne urządzenie w ręku.

Bez wątpienia, klucze Titan mają sporą zaletę w stosunku do tradycyjnych zabezpieczeń – nie można ich złamać w żaden sposób zdalnie. Nie są przecież połączone z żadną siecią. Mają też jednak dość dużą wadę – mamy spory problem, kiedy zgubimy nasze urządzenie.

Zobacz: Internet Security – najlepsze pakiety

Tak czy inaczej, Google zaprezentowało dość mocno odświeżoną linię kluczy Titan. Zmiany są tak naprawdę dwie: nie będziemy już mogli kupić modułu Bluetooth, oba pozostałe będą miały za to wbudowany chip NFC. Ciężko się nie zgodzić, że to doskonała wręcz decyzja. Klucz hardware’owy oparty na komunikacji Bluetooth nie jest niestety tak bezpieczny jak ten opierający się jedynie na USB.

Chip NFC będzie z kolei bardzo przydatny, przy autoryzacji naszego konta Google na telefonach. Wcześniej, było to możliwe jedynie w modelu z USB-C (o ile nasz telefon miał oczywiście takie gniazdo) lub z użyciem przejściówki. Teraz wystarczy, że przyłożymy nasz telefon do klucza Titan. Z pewnością zwiększy to dość dobrze dostępność tych urządzeń – dotychczas była to raczej ciekawostka dla miłośników technologii, albo rozwiązanie stosowane w firmach i innych miejscach gdzie bezpieczeństwo danych to absolutny priorytet.

Oba nowe modele trafiły już do sprzedaży. Ich cena to 30 dolarów za wersję z  USB-A i 35 dolarów za USB-C.

Zobacz też:
Facebook umożliwia eksport wydarzeń do kalendarza Google
Have I Been Pwned będzie rozwijane ze wsparciem FBI
Android Ready SE – kluczyki i dokumenty już wkrótce w telefonie z Androidem

Oceń ten post