• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Netflix coraz mocniej inwestuje w gry wideo. Tym razem podpisali umowę ze znaną firmą konsultingową RocketRide Games.

Słyszeliśmy już od dawna, że Netflix planuje stać się platformą multimedialną z prawdziwego zdarzenia. A do tego są im przecież potrzebne gry, w które firma coraz śmielej inwestuje. Problem w tym, że jak na razie zdecydowanie więcej mówią niż robią. Mieliśmy jak na razie okazję zagrać tylko w kilka prostych tytułów mobilnych i coś w rodzaju klona Hearthstone’a.

Wygląda jednak na to, że sytuacja może już wkrótce się dość mocno zmienić. Serwis ogłosił zupełnie nowe partnerstwo z firmą konsultingową RocketRide Games. Ich główna specjalność to wyszukiwanie młodych i obiecujących developerów i zapewnianie im dobrych warunków do rozwoju. Być może Netflix pozyska więc wkrótce jakieś nowe talenty, które stworzą dla nich uprawnioną grę, która nacieszy się sporą popularnością.

Sprawdź: Przystawka Smart TV – najlepsze modele

Warto jednak dodać, że RocketRide Games zajmują się zdecydowanie tytułami mobilnymi. Wskazuje to wyraźnie w jakim kierunku chce rozwijać się Netflix. Ich gry będą wychodziły na smartfony, a nie na komputery czy konsole. Ciężko im zresztą się dziwić, to trochę prostszy rynek niewymagający aż tak olbrzymich zasobów i wkładu finansowego.

Pozostaje pytanie, czy znów nie skończy się na olbrzymich zapowiedziach, a finalnie otrzymamy coś w rodzaju pac-mana z postaciami z seriali Netflixa. Oczywiście mocno trzymamy kciuki, żeby tak się nie stało!

Zobacz też:
Spotify wprowadza teledyski i ogłasza współpracę z Netflixem
Netflix stanie przed sądem za zniesławienie znanej szachistki
Netflix w tarapatach! Akcje firmy szybują w dół o prawie 45%

Oceń ten post