• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

HBO Max już wkrótce zniknie z rynku! Platforma zostanie połączona z serwisem Discovery+ i zadebiutuje w zupełnie nowej formie pod nieznaną jeszcze nazwą.

Wygląda na to, że nie będzie nam dane nacieszyć się zbyt długo HBO Max. Platforma dopiero co weszła na dobre do Polski, a już wiemy, że jej koniec jej bliski. Warner Bros, Discovery ogłosiło, że planują całkowicie zamknąć serwis na rzecz nowego, nienazwanego jeszcze rozwiązania. Informacja jest na ten moment w 100% oficjalna, ujawnił ją szef działu ds. streamingu firmy.

Połączenie Discovery Plus i HBO Max nie powinno nikogo dziwić. Właściciele obu platform przeszli przecież w tym roku fuzję i zarządza już nimi jeden organ wykonawczy. Konkurencja na rynku streamingowych jest za to naprawdę olbrzymia, wygrają platformy posiadające najwięcej treści i najbogatszą ofertę. Olbrzymim zaskoczeniem jest jednak zrezygnowanie z marki HBO – spodziewaliśmy się, że wchłonie ona po prostu Discovery.

Sprawdź: Telewizor 43 cale – najlepsze odele

Kiedy możemy spodziewać się zatem oficjalnego końca HBO Max? Cóż, podobnie jak w przypadku debiutu, wszystko zależy tutaj od konkretnego rejonu. Platforma zniknie ze Stanów Zjednoczonych już latem 2023 roku. W Europie cały proces odbędzie się za to z rocznym opóźnieniem i zaplanowany jest na lato 2024.

Czy takie zmiany wyjdą firmie jakkolwiek na dobre? Cóż, dość ciężko to teraz stwierdzić. HBO to jednak marka doskonale rozpoznawalna w wielu krajach. Rezygnacja z tej łatki wydaje się po prostu nie do końca logiczna.

Zobacz też:
HBO nielegalnie dzieliło się z Facebookiem danymi o użytkownikach
HBO Max dopiero co weszło do Polski i już usuwa filmy z oferty
Netflix traci milion użytkowników, a akcje i tak idą w górę

Oceń ten post