• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 miesiące temu

Steam raczy nas najwyższymi cenami na świecie. Płacimy za gry więcej niż Skandynawia, Europa Zachodnia i USA!

Ceny gier w Polsce potrafią zaskakiwać, zwłaszcza gdy porównujemy je z cenami w innych regionach. W porównaniu z innymi krajami, gry w naszym regionie często są o wiele droższe. Wygląda na to, że Steam pozwala nam poczuć to co najlepsze z obu światów. Może pensje mamy wschodnie, ale ceny zdecydowanie zachodnie, a nawet nieco skandynawskie czy precyzyjnie szwajcarskie.

Premiera Hades II na platformie Steam była wydarzeniem oczekiwanym przez wielu graczy, zwłaszcza wśród fanów uniwersum stworzonego przez Supergiant Games. Przy okazji stała się małym kamyczkiem, który wywołał potężną lawinę dyskusji. Poszło oczywiście o ceny. Na Steam, w formie wczesnego dostępu, Hades II kosztuje 138,99 zł. Dużo? Mało? To zależy. Jak na dobrą grę to nie jest to majątek. Problem leży gdzieś indziej.

Sprawdź: Ukryte funkcje Steam – poznaj je wszystkie.

Analiza cen gier w różnych regionach pokazuje, że Polacy płacą za Hadesa II jedną z najwyższych cen na świecie, podczas gdy w innych krajach ta sama gra jest znacznie tańsza. Na przykład w Wielkiej Brytanii, cena wynosi 125,56 zł, a w dolarach amerykańskich jedynie 120,19 zł. No i tutaj jest już coś zdecydowanie nie halo, prawda? Czemu płacimy więcej niż kraje o znacznie większych zarobkach?

Hades II drożej kupią tylko Szwajcarzy. Problem w tym, że za najniższą krajową kupią sobie 132 egzemplarze, a my kupimy 30,5 egzemplarzy. Co możemy z tym zrobić? Jak na razie niewiele więcej niż nagłaśniać sprawę w mediach społecznościowych oraz na samym Steam w dyskusji o grach.

Zobacz też:
Valve zmienia zasady zwrotów gier na Steamie
Valve rezygnuje z tureckiej liry i argentyńskiego peso
Steam Deck 2 – znamy potencjalną datę premiery

Oceń ten post