• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

HBO Max ma dla nas bardzo złą wiadomość. Ze względu na cięcia budżetowe wstrzymują produkcję oryginalnych seriali w dużej części Europy.

HBO już na dobre zagościło w naszym kraju i może pochwalić się naprawdę niezłymi wynikami. Niestety, w skali światowej firma znajduje się właśnie w sporym kryzysie. Oddzielenie się od AT&T nie wyszło im na dobre – budżet prostu się nie spina. Właściciel serwisu, czyli Warner Bros. Discovery zdecydował się więc na obniżenie kosztów działalności o 3 miliardy dolarów.

Niestety, oznacza to, że HBO Max planuje wstrzymać oryginalne produkcje w niemalże całej Europie. Nie będą już więc produkować seriali w Skandynawii, Europie Środkowej, Holandii i Turcji. Tak naprawdę, pozostawili więc tylko i wyłącznie Hiszpanię i Francję. Co oznacza to dla naszych rodzimych seriali?

Sprawdź: Telewizor 43 cale – najlepsze modele

Na HBO Max mamy naprawdę świetną ofertę polskojęzycznych seriali. Jest przecież Wataha, Ślepnąć od Świateł czy Odwilż. Jak wygląda zatem ich przyszłość? Cóż, tego jeszcze niestety nie wiemy. Jak na razie nie wie tego zresztą nawet sam serwis, który wciąż ocenia poszczególne produkcje. Oczywiście, wszystkie seriale, które mają już zamówione kolejny sezon będą wciąż realizowane.

Istnieje jednak spora szansa, że niektóre seriale znikną z HBO Max. Warner pozostanie wciąż ich producentem, ale będzie sprzedawał je innym platformom. Wyraźnie oznacza to, że znajdują się w sporym kryzysie. W końcu to świadome obniżenie swojej pozycji na rynku i wręcz zachęcanie do korzystania z usług konkurencji.

Zobacz też:
Netflix wciąż pozostaje liderem platform streamingowych
HBO Max dopiero co weszło do Polski i już usuwa filmy z oferty
HBO nielegalnie dzieliło się z Facebookiem danymi o użytkownikach

Oceń ten post