• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 tydzień temu

Kultowa gra Heroes of Might and Magic 3 zadebiutuje w wersji planszowej. Polskie studio zebrało już 2 miliony dolarów na swój projekt!

Ciężko chyba znaleźć bardziej kultową grę niż Heroes of Might and Magic 3. Pomimo tego, że tytuł zadebiutował w 1999 roku i ma już 23 lata to wciąż gra w niego mnóstwo graczy na całym świecie. Fani samodzielnie organizują duże turnieje a nawet tworzą własne dodatki. Wciąż istnieją nawet gracze zajmujący się tą grą niemalże zawodowo, na poziomie e-sportowym.

Tymczasem, polskie studio Archon Studio postanowiło podjąć się dość dużego wyzwania. Zamienią kultową grę na planszówkę. Oczywiście, projekt pojawił się najpierw na Kickstarterze i wymagane było 51 tysięcy dolarów, aby był w stanie wystartować. Jak się okazuje, fani zareagowali błyskawicznie i pierwszy cel został ufundowany w niecałe 30 minut. Obecnie, na koncie znajdują się już ponad 2 miliony dolarów!

Sprawdź: Najlepsze gry planszowe – co warto kupić?

Niestety, planszówka Heroes of Might and Magic nie jest zbyt tania. Podstawowa wersja, z czterema zamkami kosztuje aż 75 euro. To jeszcze dość akceptowalna cena jak na rozbudowaną grę planszową. Problem w tym, że tak naprawdę od razu musimy dokupić dwa dodatki, żeby cieszyć się w pełni rozbudowaną grą. Koszt wynosi już wtedy 169 euro.

Bez wątpienia, HoMM 3 jako planszówka to doskonały pomysł. Pozostaje jednak pytanie, czy warto od razu tworzyć DLC do niewydanej jeszcze gry.

Zobacz też:
Cyberpunk 2077: Gangs of Night City. CD Projekt zapowiada nową planszówkę
McDonald’s prezentuje własny fotel gamingowy
LEGO prezentuje komputer gamingowy z klocków

Oceń ten post