• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 miesiące temu

HP wprowadza zupełną nowość – wynajem drukarek w ramach abonamentu. Kto mógłby się tego spodziewać…

HP wprowadza nowy program – All In. Mowa o czymś w rodzaju leasingu drukarek i materiałów eksploatacyjnych. Obejmuje on trzy modele o opłatach miesięcznych od 7 do 36 dolarów, zależnie od liczby wydrukowanych stron. Na papierze nie brzmi to nawet aż tak źle.

Klienci mają do wyboru trzy modele drukarek: HP Envy (od 6,99 USD/miesiąc), HP Envy Inspire (od 8,99 USD/miesiąc) i HP OfficeJet Pro (od 12,99 USD/miesiąc). Opłata miesięczna obejmuje drukarkę oraz materiały eksploatacyjne, a w razie braku tuszu automatycznie zamawia nowe zasoby, oferując także bezpłatną wymianę drukarki w razie problemów technicznych. Ta część brzmi akurat fajnie.

Sprawdź: Drukarki do zdjęć – najlepsze modele

No to teraz ta gorsza strona medalu. Bo przecież musi taka być. Jeśli nie zrezygnujemy z usługi w ciągu 30 dni, umowa automatycznie przedłuża się na 2 lata. Limity wydrukowanych stron są rygorystyczne, a przekroczenie ich generuje dodatkowe opłaty. Anulowanie subskrypcji przed 12 miesiącem wiąże się z kosztami dwukrotnie wyższymi niż po 24 miesiącach. Dodatkowo, za każde przekroczenie limitu stron naliczana jest opłata dodatkowa. Klauzula abusywna goni klauzulę abusywną.

Czy taki model się przyjmie? To bardzo wątpliwe! Drukarki to wciąż dość tanie urządzenia – znacznie wygodniej kupić sobie taką na własność niż bawić się w tak skomplikowany abonament. Szczeólnie, że finansowo wcale się to aż tak nie opłaca jak mogłoby się wydawać.

Zobacz też:
Urządzenie wielofunkcyjne HP Smart Tank 580 – recenzja
HP zablokowało możliwość drukowania na zamiennikach tuszy
Drukarka 3D – ile kosztuje? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Oceń ten post