• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Intel zaliczył sporą wpadkę. Laptopy z kartami Arc Alchemist zadebiutują dopiero pod koniec drugiego kwartału 2022 roku.

Mamy za sobą długo wyczekiwaną premierę kart graficznych Arc Alchemist. Pierwsze opinie są bardzo pozytywne i wygląda na to, że Intel sprostał temu trudnemu zadaniu. Oczywiście, jak na razie pojawiły się jedynie nieco mniej wyczekiwane modele do laptopów. Na pełnoprawne karty desktopowe musimy zaczekać do lipca.

No dobrze, ale czy Arc Alchemist tak naprawdę już zadebiutowały na rynku? Jak się okazuje – absolutnie nie! Wciąż nie ma w sprzedaży żadnego laptopa z tymi układami. Premiera jest więc tak naprawdę niemalże wirtualna – co nam po samej specyfikacji i testach, jeśli nie możemy ich kupić?

Sprawdź: Laptop do 2500 zł – najlepsze modele

Tymczasem, Intel nareszcie zabrał głos w całej sprawie. Niestety, zupełnie nie tego oczekiwaliśmy. Pierwsze laptopy z kartami Arc Alchemist zadebiutują dopiero… pod koniec drugiego kwartału tego roku. Jest jednak jeden wyjątek – klienci z Korei Południowej mogą już kupić jeden model Samsunga- Galaxy Book 2 Pro. Ale to tak naprawdę tyle.

Oczywiście, na samym początku i tak zadebiutują tylko i wyłącznie urządzenia z kartami z serii 3, czyli A350M i A370M. Na nieco mocniejsze modele Arc 5 i Arc 7 prawdopodobnie będziemy musieli poczekać jeszcze dłużej. Wygląda więc na to, że premiera zdecydowanie była po prostu przedwczesna. Intel spokojnie mógł zaczekać już do czerwca i wypuścić wszystkie produkty jednocześnie. Zdecydowanie wyglądałoby to nieco bardziej profesjonalnie.

Zobacz też:
Intel próbował opatentować architekturę Zen od AMD?
Intel XeSS – znamy nowe szczegóły o nowej technologii!
Moore Threads prezentuje swoje pierwsze karty graficzne!

Oceń ten post