• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Poznaliśmy informacje o litografii kolejnych kart graficznych Intel Arc. Zdradzili je… pracownicy na LinkedIn.

Przecieki na temat nowego sprzętu pochodzą najczęściej z bardzo niespodziewanych źródeł. Firmy dość mocno strzegą swoich tajemnic, ale o wpadkę jest po prostu bardzo łatwo. Kolejny raz dość boleśnie przekonał się o tym Intel. Przez dość głupi przypadek ujawniono w jakiej litografii będą wykonywane ich nowe karty graficzne z serii Intel Arc Battlemage i Celestial.

Zacznijmy od rzeczy najważniejszej – Intel Arc Battlemage będą wykonane najprawdopodobniej w litografii 4 nm lub hybrydowej 5 nm / 4 nm. Seria Celestial niemal na pewno wykorzysta za to litografię 3 nm. To dość spory postęp w stosunku do Alchemista, który wykorzystywał technologię 6 nm.

Sprawdź: Temperatura karty graficznej – jaka powinna być i jak ją sprawdzić?

No dobrze, ale skąd to wszystko wiemy? Kilku pracowników Intela po prostu pochwaliło się tym w serwisie LinkedIn. Po prostu wpisali oni w swoje doświadczenie, że pracowali nad kartami graficznymi wykonanymi w litografii 3 oraz 4 nm. Nic w tym dziwnego, kto nie chciałby się czymś takim pochwalić po zakończeniu całego projektu, prawda?

Oczywiście, przeciek nie jest w 100% potwierdzony. Nie jest to jednak z drugiej strony jakaś bardzo ważna informacja. Wykorzystanie takich litografii brzmi również niezwykle prawdopodobne. Bardzo możliwe, że Intel nie dał nawet embargo na te konkretnie przecieki i pracownicy mogli się nimi swobodnie pochwalić. Istnieje też jednak całkiem realna szansa, że zwyczajnie o tym nie pomyśleli.

Zobacz też:
Intel zmieni nazewnictwo swoich procesorów
Zhihui Microelectronics prezentuje pierwsze karty graficzne
Bottleneck – co to jest i jak go unikać? Jak dobrać procesor do karty graficznej?

Oceń ten post