• Ostatnia modyfikacja artykułu:4 lata temu

Całkiem sporo internautów szuka informacji o IP stresser w polskiej sieci. Wyjaśniamy, co to jest i dlaczego nie powinieneś z tego korzystać.

Definicja stressera

IP stresser to metoda używana do określenia niezawodności sieci lub serwera, często wykorzystywana przez hakerów do celów nielegalnych.

Nie przegap: Rozczarowanie! Czarna wersja PlayStation 5 jednak nie trafi do klientów

Kiedy administrator IT wykorzystuje tę metodę w pracy, chce określić, jak dobrze dana witryna poradzi sobie pod dużym obciążeniem. Sprawdza wtedy m.in. możliwości procesora czy przepustowość sieci, oceniając wytrzymałość serwisu na różne obciążenia.

Użycie stressera do testowania własnej sieci lub serwera jest uzasadnione. Jeśli jednak to samo zostanie zrobione przeciwko czyjejś sieci, wówczas łamiemy prawo i działamy nielegalnie w wielu krajach.

Nielegalny IP stresser

Kiedy ktoś działa nielegalnie, polega na metodzie IP stresser poprzez wykorzystanie serwerów proxy, aby ukrywać swoją tożsamość. Z technicznego punktu widzenia działa to tak, że serwery proxy zmieniają trasę połączenia atakującego, a odbywa się to poprzez maskowanie jego adresu IP.

Niektóre firmy są w stanie nawet płacić za wykorzystywanie stresserów IP. W dark webie znajdziemy oferty na miesięczne pakiety za ok. 19,90 dol. Wówczas dany haker może przeprowadzić metodę IP stresser na dowolnej wskazanej przez nas stronie, a my zapłacimy w kryptowalucie, by transakcja odbyła się anonimowo.

Ranking: Najlepsze i najtańsze usługi VPN

Jednym z popularnych serwisów był kiedyś https://webstresser.org, ale obecnie został przejęty przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych. Serwis był za często używany do przeprowadzania ataków DDoS, które są nielegalne.

Jeśli więc interesuje cię IP stresser i chciałbyś przetestować tego typu metodę na jakiejś stronie, pamiętaj, że jest to przestępstwo. To rozwiązanie przeznaczone do testowania sieci lub serwera pod kątem niezawodności, ale tylko na własnej stronie. Uruchomienie go w sieci lub na serwerze innej osoby, powodujące odmowę usługi dla legalnych użytkowników, jest zabronione w większości krajów. Stanowczo odradzamy.

Sprawdź także:

Technology Blog Directory

Oceń ten post