• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 tydzień temu

Jacek Dukaj otworzył swoje własne studio zajmujące się produkcją gier wideo. Czy możemy spodziewać się hitów na miarę Wiedźmina?

Wielu z was pewnie słyszało już o Jacku Dukaju. Jeśli jednak to nazwisko nic wam nie mówi, to zdecydowanie macie bardzo dużo do nadrobienia. To jeden z najlepszych, jeśli nawet nie najlepszy pisarz zajmujący się ogólnopojętą fantastyką naukową. Jego książki przetłumaczono na wiele języków i konsekwentnie zajmują wysokie notowania na listach bestsellerów. Netflix wydał za to w 2020 serial oparty na jego twórczości – „Kierunek: Noc”.

Jacek Dukaj ogłosił jednak, że jest świadomy, że „środek ciężkości kultury” zmienia się już powoli z form opartych na piśmie na treści audiowizualne. Stąd też decyzja o utworzeniu własnego studia produkującego gry – Nolensun. Zdaniem pisarza, jest to nieco lepsza forma niż filmy – odbiorca ma szansę naprawdę zanurzyć się w świecie i przeżywać bezpośrednio najważniejsze wydarzenia w fabule.

Sprawdź: Monitor gamingowy – jaki model warto wybrać?

Pierwszym projektem studia Nolensun będzie gra Hardware Dreams oparta dość luźno na powieści Starość Aksolotla. Co ciekawe, jej reżyserem będzie sam Maciej Jackiewicz, czyli dyrektor artystyczny Cyberpunka 2077 i Wiedźmina 3. Niestety, to wszystkie szczegóły jakie jak na razie poznaliśmy. Nie znamy gatunku, daty premiery ani nawet przybliżonych ram czasowych.

Nie wiadomo jak na razie, czy powinniśmy oczekiwać sporego hitu. Jacek Dukaj stawia dopiero swoje pierwsze kroki w tej branży i z pewnością nie dysponuje budżetem na stworzenie gry klasy AAA. Niemniej, może będzie to coś w rodzaju pierwszej części Wiedźmina, czyli początek pięknej przygody.

Zobacz też:
Xiaomi Redmi Curved Monitor – monitor gamingowy za 850 zł?
CD Projekt zapowiada nowego Wiedźmina!
Cyberpunk 2077 zaktualizowany! Akcje CD Projekt i tak spadły

5/5 - (1 vote)