• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Już niedługo premiera Resident Evil Village, nowej gry Capcomu, która zapowiada się świetnie. Ale nie tylko to jest dobrą wiadomością dla fanów horrorów. Posiadacze konsol nowej generacji otrzymają bowiem kolejny tytuł next-gen, a tych – jak wiemy – jest na razie niewiele.

Studio Capcom wyjawiło, że Resident Evil Village zapewni aż 45 kl./s w rozdzielczości 4K i przy włączonych efektach ray tracingu. Oznacza to, że wrażenia wizualne będą tu doskonałe. Jeśli ktoś ma nowego Xboksa lub PlayStation 5, a także dobry telewizor 4K do konsoli, powinien zainteresować się zakupem tego tytułu. Dla porównania, na konsolach Xbox One i PlayStation 4 nowa gra Capcomu działa przy 30 kl./s w rozdzielczości 900p.

Sprawdź: Test szybkiego pisania

Sony i Microsoft, kiedy wprowadzały nowe konsole na rynek, obiecywały ray tracing dla graczy konsolowych. To jednak od wydawców i developerów gier zależy, czy ten efekt zostanie wykorzystany, a jeśli tak – jak bardzo uda się zoptymalizować gry, by zapewniały płynną animację. Wiemy bowiem, że ray tracing bardzo obciąża w zasadzie każdy system.

Resident Evil Village zaprezentuje się doskonale

Capcom to jedna z pierwszych firm, która wdroży ray tracing w tytule next-gen. Studio informowało już wcześniej, że Resident Evil Village zapewni 60 kl./s w rozdzielczości 4K, ale bez ray tracingu. Teraz jednak wiemy już, jaką wydajność uzyskamy gdy ten efekt jest aktywny. I tak, Xbox Series X i PlayStation 5 zapewnią 45 kl./s w 4K i z ray tracingiem, a Xbox Series S – 45 kl./s, ale w rozdzielczości 1440p. Przypomnijmy bowiem, że Microsoft sprzedaje Xboksa w dwóch wersjach i model S jest wyraźnie słabszy pod względem wydajności.

Ranking: Najlepsze platformy streamingowe

Jednocześnie Capcom zdradził, na jaką wydajność możemy nastawiać się na konsolach poprzedniej generacji. Na PlayStation 4 i Xbox One uzyskamy odpowiednio 45 i 30 kl./s w trybie 900p. Z kolei modele PlayStation 4 Pro oraz Xbox One X zapewnią 30 kl./s w rozdzielczości 4K, a także 60 kl./s w trybie Full HD (1080p).

Premiera gry next-gen planowana jest na 7 maja.

Zobacz też:
Oculus Gaming Showcase – czyli wielka konferencja gier VR
Monitor gamingowy 4K

Źródło: TechSpot.com

Oceń ten post